Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2351
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fałszywe alarmy

Wiadomości: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 11 września 2017, 14:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. red
Dwa fałszywe alarmy odebrali w sobotni wieczór, 9 września strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Pierwsze zgłoszenie, o godzinie 19:00 dotyczyło Ratusza w Boguszowie-Gorcach. Na miejscu najszybciej zjawiła się jednostka OSP Boguszów-Gorce. Okazało się, że przyczyną alarmu nie jest pożar, a zadymienie czujki spowodowane pracami remontowymi, które obecnie odbywają się w budynku boguszowskiego Ratusza.

Drugi alarm około godziny 20:00 dotyczył hotelu „Ibis” na ul. 1 Maja. W tym przypadku zawiódł sprzęt, gdyż strażacy stwierdzili, że uszkodzona była jedna z czujek w hotelu. Do czasu wyjaśnienia przyczyny włączenia alarmu hotel musieli opuścić jego mieszkańcy i pracownicy, około 180 osób.
- Takie fałszywe alarmy zdarzają się, jeżeli sam system, bądź jego obsługa jest wadliwa. My mamy obowiązek dotarcia na miejsce i sprawdzenia bezpieczeństwa obiektu. Po tych działaniach występujemy do zarządcy o sprawdzenie takiego systemu i przeszkolenie pracowników, którzy go obsługują – mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~- 11-09-2017 21:16
Dzisiaj znowu dwa razy wozy strażackie na sygnale przyjeżdżały pod ratusz w Boguszowie - to jakiś przypadek?
~Janosik 12-09-2017 8:38
W odniesieniu do powyższego artykułu występuje pytanie. Czy ktoś z Mobruku ponosi koszty wezwań, akcji, szkolenia, zanieczyszczenia środowiska poza podatnikami ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group