Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywki w obiegu

Piątek, 2 sierpnia 2019, 11:37
Aktualizacja: Sobota, 3 sierpnia 2019, 9:28
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywki w obiegu
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch młodych mieszkańców naszego miasta odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 złotych. Dwaj 18–latkowie zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów prewencji na gorącym uczynku, po tym jak ekspedientka jednego ze sklepów zorientowała się, że pieniądze są falsyfikatami.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu. Ekspedientka jednego ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Szczawienko zorientowała się, że 18-latek płaci za zakupione produkty spożywcze sfałszowanymi banknotami i wezwała policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że zostały one wydrukowane na domowej drukarce. Świadczyły o tym m.in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotu, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Młodociany przestępca został więc zatrzymany.

W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że miał wspólnika, który wydrukował fałszywe banknoty. Drugi z 18-latków – także wałbrzyszanin – jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów prewencji.

Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił pierwszemu z podejrzanych dwa zarzuty - usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do biegu fałszywych banknotów – za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z nastolatków podrabiania pieniędzy. W tym drugim przypadku 18-latek może spędzić za kratami więzienia nawet 25 lat. Policjanci zabezpieczyli laptopa, drukarkę oraz pendrive'a, które służyły do popełnienia przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
3
11%
Hahaha
2
7%
Nudzi
3
11%
Smuci
4
14%
Złości
13
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group