Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5651
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywy syn

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 8:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywy syn
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek fałszywi krewni próbowali oszukać dwie mieszkanki Wałbrzycha. Jedna z kobiet wykazała się czujnością i nie dała się zwieść oszustom. Niestety w drugim przypadku, przestępcy osiągnęli swój cel, wyłudzając od 67–letniej kobiety sporą sumę pieniędzy.

1 lipca w godzinach popołudniowych, do 67-letniej mieszkanki Wałbrzycha na telefon stacjonarny zadzwonił młody mężczyzna. Podał się za jej syna, który na stałe mieszka za granicą i płacząc poinformował ją, że właśnie jest na policji, ponieważ spowodował wypadek. Jak twierdził, potrącił na pasach ciężarną kobietę, która w stanie ciężkim leży w szpitalu. Prosił o pilną pożyczkę dużej sumy pieniędzy, aby zapłacić, bo inaczej trafi do więzienia na 8 lat. Za chwilę w słuchawce odezwał się inny mężczyzna, podając się za policjanta, który potwierdził wcześniejszą wersję podawaną przez rzekomego „syna” i zapytał o kwotę jaką posiada w mieszkaniu kobieta, bo liczy się każda minuta, żeby syn nie trafił do więzienia. Kobieta poinformowała, że w gotówce ma 70 tys. złotych. Oszust oznajmił, że współpracują z polską policją i przyjdzie do niej kobieta, aby odebrać pieniądze. „Fałszywy” syn i policjant przez cały czas prowadzili rozmowę i zakazali jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami. Za około godzinę do mieszkania wałbrzyszanki przyszła kobieta, której 67-latka przekazała pieniądze. Kiedy mieszkanka naszego miasta zweryfikowała tę sytuację, rozmawiając z członkami rodziny, zorientowała się, że została oszukana.

W tym samym dniu, godzinę wcześniej, oszuści zadzwonili do 53-letniej mieszkanki naszego miasta, podając się za synową, która spowodowała wypadek i której potrzebne są pieniądze, bo inaczej trafi do więzienia. Kobieta nie dała się oszukać. Powiedziała, że musi skontaktować się z rodziną. Po tej informacji, oszuści już więcej do niej nie zadzwonili. Gdy wałbrzyszanka skontaktowała się z synową upewniła się, że miała do czynienia z oszustami i że nie doszło do żadnego wypadku.

Policjanci prowadzą działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie osoby bądź osób odpowiedzialnych za to przestępcze działanie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
53%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group