Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2596
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fanaberie Teatralne – „Jeż"

Niedziela, 21 listopada 2010, 6:21
Aktualizacja: 6:22
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: Fanaberie Teatralne – „Jeż
Fot. Iwona Ziółkowska
Drugiego dnia VIII Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. "Jeż" w wykonaniu białostockiego teatru K3.

Teatr K3 powstał z marzeń i potrzeby tworzenia, za motto obierając słowa Goethego: "Cokolwiek możesz uczynić lub wyobrazić sobie, rozpocznij to; śmiałość ma w sobie piękno, magię i moc".

Teatr istnieje od 2003 roku. Został wymyślony i stworzony przez trzy kobiety: Ewę Mojsak, Martę Rau i Sławę Tarkowską, którą od marca 2006 roku zastępuje Dorota Grabek.
Uczestniczył w kilku festiwalach krajowych i zagranicznych. Został nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Złoty Delfin" w Warnie - Bułgaria oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci w Suboticy - Serbia.

"Jeż" to wzruszająca opowieść, poruszająca problem adopcji. Spektakl ten jest adaptacją dwóch książek Katarzyny Kotowskiej "Jeż" oraz "Wieża z klocków". Mówi o miłości używając prostej, czytelnej symboliki. Pokazuje, co tak naprawdę nadaje życiu barwy i czym jest oczekiwanie. Miłość i cierpliwość jako siła sprawcza pozwalająca na odrzucenie niepotrzebnych kolców i rozwinięcie skrzydeł. Dziecko traktowane jako odrębna, wolna, wartościowa jednostka, która nie jest niczyją własnością. Gdy nadchodzi chwila, że musi odlecieć, pozostaje tylko życzyć mu dobrego lotu.

To piękny spektakl, wystawiony w ciekawy sposób z interesującymi efektami świetlnymi.

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Rau
Scenografia: Marek Braun
Muzyka : Krzysztof Dzierma
Wystąpiły: Dorota Grabek, Ewa Mojsak, Marta Rau
Pracownia Plastyczna: Izabela Terlecka.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group