Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3933
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ferie w OSK

Niedziela, 19 lutego 2023, 9:52
Aktualizacja: 10:53
Autor: red
Wałbrzych: Ferie w OSK
Fot. OSK Podzamcze
Uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych zapewnione mieli wiele atrakcji zabawowych i sportowych, a także możliwość zdobycia różnorodnej wiedzy.

Celem spotkania z zaproszoną panią weterynarz było zapoznanie dzieci z zasadami dbania o zwierzęta hodowane w domu, czyli: karmienie, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen, wychodzenie na spacer, opieka zimą, szczepienia itp. Spotkanie pokazało dzieciom, jak ważnym i odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad zwierzętami. Uczestnicy spotkania włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Wałbrzychu.
Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne zrealizowane zostały przy współpracy z Radą Współpracy Samorządowej Podzamcze oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Ekologicznego. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej domowej hodowli roślin oraz wykonywały nasadzenia dyń, świerków oraz dębów.

Uczestnicy warsztatów MAJSTERKOWO pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywały samodzielnie przestrzenne obrazy wykorzystując drewno, gwoździe i włóczkę. Warsztaty miały na celu rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowana przez wałbrzyską Straż Miejską. Dzieci pozyskały wiedzę z zakresu podstawowych zachowań ratowniczych przy przeprowadzaniu reanimacji krążeniowo-oddechowej, obsługi AED (automatyczny defibrylator), prawidłowego postępowania w przypadku zadławień i zakrztuszeń. Najmłodsi nauczyli się jak prowadzić rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego 112.

Nie zabrakło gier i zabaw świetlicowych oraz rywalizacji sportowych. Rozegrano mistrzostwa w bilardzie oraz cymbergaju. Wykonano pierwsze prace na konkurs „Żyjmy zdrowo”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group