Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ferie w wałbrzyskim Hufcu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Fot. użyczone
Za nami kilka dni aktywnych ferii z młodzieżą Hufca oraz środowiska lokalnego.

Celem organizowanych przez Hufiec ferii jest przede wszystkim, aby młodzież ciekawie spędzała czas wolny, integrowała się z grupą, poznała różne możliwości aktywności. Młodzież podczas ferii nie powinna się nudzić, dlatego też Hufiec mocno zaangażował się w organizację różnych atrakcji.

W poniedziałek 19 stycznia młodzi ludzie spotkali się w Hufcu Pracy, aby wziąć udział m.in. w zajęciach plastycznych, aby wykonywać prace pt. „Portret Zimy”. Młodzież wybrała pastele, aby tworzyć swoje prace. Rysunki były bardzo ciekawe i powstała z nich piękna gazetka zimowa. W tym dniu również młodzież grała w gry planszowe tj. chińczyk, scrable. Uczniowie rozegrali mecze na stoliku do piłkarzyków. Walki były bardzo zacięte i wzbudzały wiele emocji.

We wtorek kadra wybrała się z młodzieżą na salę gimnastyczną, aby tam spędzić dzień na sportowo. Na początek była mała rozgrzewka. Każdy mógł wybrać sobie piłkę i ją kopać, odbijać, rzucać. Następnie rozegrano zabawę „66”, która polegała na rzucaniu do kosza piłki i ten kto uzbierał pierwszy liczbę 66 ten wygrywał. Zwycięzcą została wychowawczyni Hufca Marta Kaczmarczyk. Następnie grano w „dwa ognie”, piłkę nożną, tenis stołowy. Zajęcia były bardzo udane. Młodzież jak i kadra była zmęczona, ale uśmiechnięta.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kl 22-01-2015 9:29
P. Marto, czy pani nie umie czasami przegrywać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group