Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Ensemble ma swoją tradycję

Czwartek, 20 sierpnia 2015, 17:31
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Festiwal Ensemble ma swoją tradycję
Fot. PAW
Rozpoczął się już na Zamku Książ w Wałbrzychu Festiwal Ensemble.

Tegoroczna edycja poświęcona jest sztuce tworzonej na przestrzeni wieków w Paryżu. W programie Festiwalu znajdą się utwory muzyczne m.in. Igora Strawińskiego, Maurica Ravela, Siergieja Prokofiewa. Aktorzy pracować będą nad piosenką francuską oraz tekstami Moliera.
- Mieliśmy mnóstwo zgłoszeń, ale musieliśmy dokonać selekcji – mówi Marcin Markowicz, dyrektor Festiwalu. – Muzyka kameralna w Polsce jest coraz bardziej popularna. Informacja o tym festiwalu idzie w świat i dociera do wielu krajów.

W Festiwalu udział biorą artyści z Polski m.in. aktorzy Beata Fudalej i Wojciech Malajkat, skrzypek Jakub Jakowicz oraz muzycy zagraniczni: pianista Jose Gallardo, skrzypek Linus Roth, altowioliści Tomoko Akasaka oraz Piero Massa i wiolonczelista Mats Lidström. Uznani artyści występować będą wspólnie z studentami i absolwentami akademii muzycznych i szkół teatralnych.

W ramach Festiwalu pomiędzy 23 a 30 sierpnia odbędzie się 7 koncertów kameralnych, dwa pokazy aktorskie oraz wykład poświęcony sztuce Paryża. W sprzedaży dostępne są nadal bilety na koncerty w dniach 25 – 29 sierpnia. Wstęp na wykład o sztuce Paryża odbywający się 24 sierpnia jest bezpłatny.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie: www.ensemblefestival.org

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień.

Partnerzy Festiwalu: Zamek Książ w Wałbrzychu, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Ronal.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Zadowolenia z kolejnej edycji Festiwalu nie kryje prezydent Roman Szełemej.
- To wydarzenie wyjątkowe dla Wałbrzych – mówi Szełemej. – Festiwal ma już swoją tradycję, jest rozpoznawalnym wydarzeniem, o czym świadczy coroczne dofinansowanie ze strony Ministerstwa. Dzięki niemu młodzi ludzie uczą się od najlepszych, od mistrzów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group