Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 3958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Festiwal Gulaszu 2017

Niedziela, 25 czerwca 2017, 10:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 9:13
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: Festiwal Gulaszu 2017
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Parku Jordanowskim w Walimiu zorganizowano po raz kolejny Festiwal Gulaszu – imprezę, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi smakoszy oraz miłośników tej potrawy.

Tradycyjnie w ramach Festiwalu Gulaszu zorganizowano konkurs kulinarny na najlepszy gulasz. Do udziału w konkursie zgłosiło się 19 ekip. Najlepszym gulaszem okazał się gulasz z dzika, przygotowany przez Krystiana Jóźwiaka z Gościńca Sudeckiego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i czek na 200 złotych, natomiast zwycięzca oprócz dyplomu, gratulacji i zaszczytnego tytułu otrzymał czek o wartości 700 złotych.

Podczas Festiwalu możliwa była degustacja przygotowanych na konkurs potraw. Dla przybyłych do walimskiego Parku Jordanowskiego gości były też trzy pozakonkursowe potrawy, przygotowane przez Starostwo Powiatowe, Adama Hausmana - Wójta Gminy Walim i gości z Węgier, którzy regularnie odwiedzają Festiwal.

W programie imprezy znalazły się ponadto gry, zabawy, animacje, program artystyczny dla dzieci, pokazy, zabawa taneczna, oraz stoiska z miodami, regionalnymi napojami, wędlinami, serami, przyprawami, zabawkami i rękodziełem artystycznym.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group