Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Festiwal Lepienia Bałwanów niezagrożony

Piątek, 18 lutego 2011, 17:53
Aktualizacja: 17:55
Autor: PAW
REGION, Sokołowsko: Festiwal Lepienia Bałwanów niezagrożony
Fot. organizatorzy
Niektórzy mogli wątpić, czy Festiwal Lepienia Bałwanów, który jest zaplanowany na sobotę 19 lutego w Sokołowsku, się odbędzie. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Impreza na pewno się odbędzie.

W Sokołowsku, mimo odwilży, pozostała warstwa śniegu. Wczoraj dosypało kilka centymetrów białego puchu, a to pozwoli organizatorom przeprowadzić Festiwal Lepienia Bałwanów. Obecnie na łące, na której odbywać się będzie festiwal, jest tyle śniegu, że zapewne zostaną przeprowadzone wyścigi narciarskie oraz konkurs lepienia bałwanów.

Wraz z organizatorami zachęcamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej imprezie. Mamy nadzieję, że dopisze pogoda i dopisze też frekwencja. Organizatorzy zapewniają, że na autorów najpiękniejszych bałwanów czekają atrakcyjne nagrody. Oprócz lepienia bałwanów odbędą się biegi narciarskie „SokoSki”. Na wszystkich czekają także wspaniałe niespodzianki, loterie fantowe, muzyka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, przysmaki lokalnej kuchni, konkursy i zabawy.

Program Festiwalu Lepienia Bałwanów:

10.00 - rejestracja uczestników w konkursach (na polanie przy szkole)
11.00 - rejestracja i starty zawodników w biegach narciarskich SokoSki
14.00 - wybory najpiękniejszych Bałwanów
16.00 - zakończenie festiwalu.

Organizatorzy: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Uczniowski Klub Sportowy „Sokołowsko”, Sołectwo Sokołowsko, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, Fundacja Usłyszeć Świat w Nowym Siodle, Radne Rady Miejskiej okręgu Sokołowsko.

Partnerzy wspierający imprezę: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Gmina Mieroszów, Mieroszowskie Centrum Kultury, Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o., NZOL „INTER-MED” Sokołowsko, Sanatoria Szczawno-Jedlina, Praktyka Lekarza Rodzinnego - Piotr Polański w Mieroszowie, Pensjonat Leśne Źródło, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Radosno”, Leśnictwo Sokołowsko.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group