Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Reżyserii Filmowej zakończony

Sobota, 8 czerwca 2019, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 7:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Festiwal Reżyserii Filmowej zakończony
Fot. Robert Bajek
Zakończył się 12. Festiwal Reżyserii Filmowej, zorganizowany na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

12. Festiwal Reżyserii Filmowej obejmował uroczyste gale, recitale, monodramy, spotkania z realizatorami, spotkania autorskie i oczywiście pokazy filmów konkursowych, wśród których znalazły się: „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego, "Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka, „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, „53 wojny” w reżyserii Ewy Bukowskiej i „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Trwający od 1 czerwca Festiwal rozpoczęła uroczysta Gala, podczas której Marek Koterski otrzymał nagrodę Kryształowego Dzika za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Galę prowadzili Sonia Bohosiewicz i Michał Koterski. Wczorajszą Galę zakończenia Festiwalu prowadzili Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior. Galę uświetnił recital Piotra Machalicy „Pamiętajmy o poetach”.

Podczas wczorajszej Gali nastąpiło wręczenie nagrody Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem i nagrody Złotego Dzika dla zwycięzcy konkursu. Statuetkę Kryształowego Dzika otrzymał Robert Gonera, a Złotego Dzika Janusz Kondratiuk za wyreżyserowanie filmu „Jak pies z kotem”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group