Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Sztuki i Rzemiosła – Targira za nami

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 21 maja 2012, 18:24
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2012, 12:05
Autor: Daria Stryjek/ed
Fot. red.
Za nami kolejna edycja festiwalu „Targira”. W hali sportowo– widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, mogliśmy zobaczyć przedmioty sztuki użytkowej i rzemieślniczej wykonane na najwyższym poziomie.

Najlepsi polscy twórcy zaprezentowali oryginalną, ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, witraże, rzeźby i bibeloty.
Mogliśmy podziwiać prace :wałbrzyskiej artystki Estery Grabarczyk, Jarosława Makuckiego z Krakowa, który tworzy chociazby figurki z kolorowego szkła, rzeźbiarza Jana Dziemieszonka z Oleśnicy, projektantki Oli Topczewskiej,Agnieszki Borowskiej - twórczyni ekskluzywnych pędzli do golenia oraz Anety Okonek, która potrafi wyczarować bukiety ze wszystkiego.

Podczas wydarzenia organizowane były również warsztaty, na których każdy mógł doskonalić umiejętności manualne, pod okiem profesjonalnych artystów i rzemieślników . W programie był między innymi: rysunek i grafika, podstawy witrażownictwa (tworzenie wzorów z metalu i szkła) i ceramika artystyczna.
Dodatkowym elementem imprezy, był piątkowy występ sekcji wokalnej z Miejskiego Domu Kultury ze Świebodzic. W sobotę natomiast mogliśmy podziwiać "Art.-Fashion" - pokaz mody i biżuterii autorskiej.

Zobaczyliśmy między innymi:
- pret´a´porter - Steilmann – dwanaście modeli
- Swietłana Mikuś – malowany jedwab oraz biżuteria autorska, ogółem osiem modeli
- filc artystyczny, oversize - Ola Topczewska – jedenaście kreacji w odcieniach szarości
- suknie koktajlowe i wieczorowe, biżuteria autorska -Dorota Matykiewicz, sześć kreacji, których dopełnieniem była biżuteria artystyczna Gold Fox- Iwona Lis-Filipczyk

Pokaz uzupełniły występy szkółki karate, walki juniorów i seniorów w kick-boksingu i muay thai pod kierunkiem Arkadiusza Kaczmarka i Krystiana Grodowskiego z klubu Fighter Świebodzice oraz pokaz umiejętności jednostki specjalnej Grom.

W niedzielę można było zobaczyć pokaz gigantycznych baniek mydlanych, a także wziąć udział w losowaniu nagród dla publiczności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group