Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3504
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Festiwal w lipcu

Wtorek, 16 marca 2021, 12:28
Aktualizacja: 12:31
Autor: red
REGION, Mieroszów: Festiwal w lipcu
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
Przed nami konkurs wokalny o Statuetkę „Szklanego Szomola” – Festiwal im. Włodka Szomańskiego, MIEROSZÓW 2021.

Uczestnikami Konkursu mogą być zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły.

Warunki udziału w konkursie

etap pierwszy:

Każdy z uczestników przygotowuje do prezentacji w Konkursie dwie dowolnie wybrane piosenki, w tym przynajmniej jedną w języku polskim. Mogą to być utwory z repertuaru innych wykonawców (tzw. covery), a także kompozycje własne i piosenki premierowe. Wstępna kwalifikacja uczestników odbędzie się na podstawie nagrań dostarczonych pocztą tradycyjną, e-mail bądź osobiście do siedziby MCK do dnia 1 czerwca br. Jury kwalifikacyjne będzie zwracało szczególną uwagę na indywidualny, autorski wkład artystyczny uczestników tzn. wykonanie utworów we własnych interpretacjach i aranżacjach. Jury zadecyduje o liczbie wykonawców zakwalifikowanych do właściwego Konkursu. Uczestnicy poniżej 16 roku życia, zgłaszają swoja kandydaturę przez rodziców, bądź opiekunów prawnych. Jury ma prawo zaprosić wybranych uczestników Konkursu do drugiego etapu z pominięciem etapu pierwszego, a także dokonywać poprawek i zmian niniejszego regulaminu w trakcie trwania Konkursu.

etap drugi:

Osoby zakwalifikowane do udziału w drugim etapie Konkursu otrzymają informację telefoniczną oraz pocztową do dnia 15 czerwca br. Drugi etap Konkursu rozpocznie się w dniu 10 lipca 2021 r. o godz. 11.00 na scenie Mieroszowskiego Centrum Kultury w Mieroszowie. Organizatorzy zapewniają uczestnikom II etapu: zakwaterowanie ze śniadaniem w dniach 09-11 lipca 2021 r., a także napoje, kawę, herbatę, przekąski oraz obiadokolację. Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu uczestników. Jeżeli uczestnik do prezentacji piosenek zamiast podkładu potrzebuje instrument muzyczny jest zobowiązany do zapewnienie go we własnym zakresie.

Kryteria:

Jury będzie oceniać:

-muzykalność,
-aranżację oraz interpretację piosenek,
-walory wokalne,
-emocję wyrazu i dykcję,
-ogólny wyraz artystyczny .

Konkurs Wokalny:

- 9 lipca, piątek od godz. 15.00 lub 10 lipca, sobota 2021 r., do godz.11.00 – przyjazd i zakwaterowanie,

- 10 lipca 2021r., sobota w godz. 11.00-15.00 - warsztaty wokalne, poznanie sceny i warunków akustycznych, indywidualna próba akustyczna,

- 10 lipca 2021r., sobota od godz. 18.00 – otwarte przesłuchania uczestników na scenie MCK, oceniane przez Jury Konkursowe. W czasie obrad jury recital laureatki ubiegłorocznego konkursu,

- 11 lipca 2021r., niedziela godz. 18.00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, występ laureatów przed Koncertem Finałowym Festiwalu.

Wypełniony formularz Konkursu Wokalnego im. Włodka Szomańskiego (do pobrania na www.mck.pl).

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group