Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych MOTOTRAVEL 2012

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 6:22
Autor: świdniczka.com
Świdnica: Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych MOTOTRAVEL 2012
Fot. użyczone
Świdnicka grupa studentów–podróżników „Busem Przez Świat”, OSIR Świdnica i firma Terwer Serwis już po raz drugi zapraszają na Festiwal MOTOTRAVEL, który odbędzie się w sobotę 17 listopada w domu wycieczkowym OSIR przy ulicy Śląskiej (obok stadionu i lodowiska). Impreza jest poświęcona tematyce niskobudżetowych wypraw i jest skierowana do pasjonatów podróży i motoryzacji. Patronem honorowym festiwalu jest Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

Od godziny 10:00 rano w sobotę na terenie campingu będzie można podziwiać pojazdy podróżnicze, które przemierzyły 4 kontynenty. Od 14:00 w sali kominkowej rozpoczną się prezentacje wypraw przygotowane przez podróżników z całej Polski.

Najpierw zostanie zaprezentowana tegoroczna wyprawa świdniczan z ekipy „Busem Przez Świat” dookoła Ameryki Północnej. Później będzie można posłuchać o wyprawach z całego świata: do Meksyku, Laosu, Mongolii, Gruzji, RPA, Turcji, Grecji, Estonii czy Norwegii. Podróżnicy opowiedzą też o swoich sposobach na podróżowanie – starymi samochodami, motocyklami i autostopem, natomiast Sowiogórskie Bractwo Kolejowe opowie o pomyśle na podróże drezyną.

- Festiwal jest nie tylko okazją do wymiany doświadczeń między podróżnikami, ale także doskonałą okazją dla każdego kto chciałby zacząć podróżować niskim kosztem aby posłuchać inspirujących opowieści i zadać pytania – mówi organizator festiwalu, Karol Lewandowski Tak jak w zeszłym roku będziemy mogli też usłyszeć o planach na przyszłoroczne wyprawy.

Na zakończenie festiwalu zostaną także przyznane nagrody podróżnicze, „Mototravelery 2012”, za Wyprawę Roku, Debiut Podróżniczy Roku oraz Pojazd Podróżniczy Roku. W imprezie weźmie udział w sumie ponad 40 podróżników, którzy zaprezentują 15 wypraw.

- Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, prezentacje wypraw i dyskusje trwały do 4:00 nad ranem, a wszystkim dalej było mało! Mamy więc nadzieje, że i w tym roku będzie duże zainteresowanie zarówno pojazdami podróżniczymi jak i prezentacjami. – dodają organizatorzy.

Tegoroczna edycja imprezy ma także charakter charytatywny:

- Podczas naszego festiwalu odbędzie się zbiórka na pomoc dla Krzysia, który walczy z groźnym złośliwym nowotworem i niezbędne są mu pieniądze na leczenie niedostępne w Polsce. Zostaliśmy poproszeni przez rodziców Krzysia o włączenie się do akcji i z miłą chęcią postanowiliśmy pomóc jak tylko się da. Wprawdzie wstęp na festiwal jest bezpłatny ale każdy kto będzie chciał otrzymać pamiątkowy identyfikator będzie poproszony o wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki dla Krzysia.

Po festiwalu, na stronie internetowej zostaną przeprowadzone aukcje charytatywne zagranicznych pamiątek przekazanych przez podróżników. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.busemprzezswiat.pl/mototravel/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group