Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn dla Hospicjum pełen atrakcji

Czwartek, 11 września 2014, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: Festyn dla Hospicjum pełen atrakcji
Fot. użyczone
Koncert Edyty Nawrockiej i mecz pomiędzy drużynami policji i lekarzy to główne atrakcje III Festynu Hospicjum im. Jana Pawła II.

Impreza odbędzie się w sobotę 13 września na stadionie przy ul. Kusocińskiego w dzielnicy Piaskowa Góra. W godzinach od 13.00 do 17.00 organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, między innymi gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, pokazy służb mundurowych - Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz wydarzenia muzyczne, podczas których wystąpią Mister M i Edyta Nawrocka.
Wydarzeniu towarzyszyć będą loteria i aukcja charytatywna. Do wygrania wiele ciekawych nagród w tym rower i bilety na nocne zwiedzanie Zamku Książ. Kupując los za 3 złote każdy ma gwarancję wygranej, a pozyskana kwota w całości przeznaczona zostanie na wałbrzyskie Hospicjum.

Placówka obecnie zbiera fundusze na zakup Skanera Naczyń Krwionośnych, który pozwala bezinwazyjnie znaleźć miejsce do wkłucia wenflonu, bez potrzeby wielokrotnego nakłuwania, co znacząco poprawia komfort pacjenta. Koszt takiego urządzenia to prawie 18 tysięcy złotych. Poza tym Hospicjum wspiera również rodziny, a w szczególności osierocone dzieci, których rodzice byli pod opieką placówki. Obecnie jest to około 40 dzieci, którym zapewniane są wycieczki, kolonie czy ubrania.

Około godziny 15.00 odbędzie się mecz pomiędzy policją i lekarzami, a tuż po nim wystąpi Edyty Nawrocka, której energiczna muzyka porwie wszystkich do tańca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group