Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4918
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn na Piaskowej

Poniedziałek, 6 czerwca 2022, 7:31
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Wałbrzych: Festyn na Piaskowej
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji pierwszego komisariatu oraz prewencji i ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, wraz z przewodnikiem psa służbowego oraz technikiem kryminalistyki, w piątek wzięli udział w zorganizowanym na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu festynie z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska radiowozy policyjne, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy. Była to więc w ostatnich dniach kolejna szansa na promocję zawodu policjanta wśród najmłodszych.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami wałbrzyscy policjanci omówili zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”. Zwrócili dzieciom uwagę na to, aby nie korzystały z dzikich plaż, stosowały się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Mowa była także o bezpieczeństwie w górach oraz podczas wycieczek pieszych w obszarach leśnych.

Dzięki obecności przewodnika psa i czworonoga dzieci nauczyły się jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego psa. Pokazali także pozycję jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group