Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4458
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filharmonia trochę inaczej

Niedziela, 13 czerwca 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: MIK
Wałbrzych: Filharmonia trochę inaczej
Mieszkańcy Wałbrzycha obejrzeli ciekawy koncert
Fot. MIK
Koncert muzyki klasycznej w magicznej scenerii kościoła, to marzenie niejednego melomana. Niesamowita atmosfera miejsca w połączeniu z doniosłym koncertem Filharmonii Sudeckiej to w upalny czerwcowy wieczór propozycja warta uwagi.

Sala Kościoła Zbawiciela w Wałbrzychu bardzo szybko zapełniała się słuchaczami. Już pierwsze tony organisty - solisty Romana Peruckiego, dały zwiastun dobrego występu. Potem było już tylko lepiej, zwłaszcza, gdy miejsce wokół ołtarza zajęła orkiestra symfoniczna. Instrumenty smyczkowe idealnie współbrzmiały z kościelnymi organami, pozwalając publiczności na chwilę zadumy i wyciszenia.

Niektórzy chętnie zamykali oczy, by dać ponieść się muzyce i własnej wyobraźni oraz choć na chwilę zapomnieć o problemach codzienności. W programie znalazły się kompozycje M.Sawa: Koncert na organy i orkiestrę smyczkową, Fuga Bolero oraz III Symfonia c – moll op. 78 „Organowa“ C.Saint – Saëns. Dyrygent, Dariusz Mikulski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii, kierował swoimi podopiecznymi w iście mistrzowskim stylu, raz nadając delikatne tempo, by po chwili zmienić je w gwałtowną salwę dźwięków. Publiczność doceniała wysiłek artystów nagradzając ich po każdym utworze burzą oklasków.

Kolejna muzyczna uczta już 18 czerwca w Filharmonii Sudeckiej, a miesiąc zakończy występ w Kościele Aniołów Stróżów (26 czerwca). IX Symfonię d-moll Ludwika van Beethovena wykona Orkiestra Symfoniczna FS przy wsparciu Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej oraz Chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Wszystkich melomanów serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group