Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2840
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filip Springer opowie, jak wygląda Wałbrzych po stracie statusu województwa

Środa, 1 lutego 2017, 13:54
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2017, 8:01
Autor: red
Wałbrzych: Filip Springer opowie, jak wygląda Wałbrzych po stracie statusu województwa
Fot. organizatorzy
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wraz z Biblioteką pod Atlantami w Wałbrzychu zapraszają na spotkanie autorskie z Filipem Springerem.

Kolejne spotkanie Autora z wałbrzyską publicznością związane jest z najnowszą książką "Miasto Archipelag". Swoją podróż po Archipelagu Springer rozpoczął właśnie w Wałbrzychu i na początku tej podróży spotkał się z wałbrzyszanami w Bibliotece pod Atlantami.

Miasto Archipelag

Trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald'sy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród bolączek, trosk i nadziei bohaterów reportażu można odnaleźć także te, które są udziałem mieszkańców całej Polski – i tej małomiasteczkowej, i wielkomiejskiej.

Serdecznie zapraszamy. 15 lutego 2017, godzina 17:00, Kawiarnia Sztygarówka w Starej Kopalni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group