Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filmowy czwartek w teatrze

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 7:25
Aktualizacja: 7:26
Autor: Sven
Wałbrzych: Filmowy czwartek w teatrze
Fot. Sławomir Pawlik
Dziś czwartek, więc można wybrać się na seans filmowy do Teatru Dramatycznego. Na zakończenie cyklu „Dzięki Bogu jesteśmy różni” zaprezentowany zostanie argentyński film pt. „XXY”.

Filmy pokazywane w wałbrzyskim teatrze charakteryzują się tym, że są niebanalne, ale nie trafiają na pierwsze strony gazet. Podobnie jest w tym przypadku, ponieważ poruszany problem, statystycznie, dotyczy niespełna dwóch osób na dziesięć tysięcy. Chodzi o obojnactwo.

Alex(a) jest hermafrodytą. Ma 15 lat i staje przed fundamentalnym pytaniem: kim chcę być? Do tej pory przedstawiany(a) był(a) otoczeniu jako dziewczynka. Zmaga się jednak z wątpliwościami, czy aby na pewno ta rola jej (jemu) odpowiada. Problem tożsamości narasta, gdy zbliża się moment ostatecznego rozwiązania. W tym celu rodzice Alex(a) zapraszają do domu chirurga plastycznego, który przychodzi z synem. Chłopak ma poważne problemy w relacjach z ojcem, widzącym w nim macho. Między młodymi zawiązuje się uczucie.
Film „XXY” jest debiutem reżyserskim Lucii Puenzo, która jest także autorką scenariusza. Obsypany został nagrodami, między innymi: Wielką Nagrodą Tygodnia Krytyki MFF Cannes 2007, Złotą Ateną za najlepszy film MFF Ateny 2007, nagrodą dla najlepszego nowego reżysera MFF Edynburg 2007 czy aagrodą publiczności na trzecim festiwalu „ Filmy świata Ale kino!”.

Teatr Dramatyczny zaprasza na seans dzisiaj (czwartek, 21 kwietnia) o godzinie 17:00 do bunkra. Wstęp wolny.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group