Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6058
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filmy Kieślowskiego

Czwartek, 5 sierpnia 2021, 10:22
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Wałbrzych: Filmy Kieślowskiego
Fot. organizatorzy
Trzy darmowe pokazy filmów ikony polskiego kina, Krzysztofa Kieślowskiego to propozycja na sierpniowe wtorki. Projekcje zorganizowane zostaną dzięki współpracy z Fundacją In Situ w Sokołowsku.

Zapraszają miasto Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Pierwszy seans już 10 sierpnia w ogrodzie Muzeum Porcelany.

To dodatkowa, filmowa niespodzianka oprócz trwającego tegorocznego Kina Open Air. W ogrodzie Muzeum Porcelany, w ramach festiwalu Hommage à Kieślowski, odbywającego się przez całe lato w Sokołowsku, zobaczymy trzy produkcje: „Podwójne życie Weroniki”, „Amator” oraz „Trzy kolory. Biały”.

– Zapraszam Państwo do odwiedzenia magicznego miejsca, jakim jest ogród Muzeum Porcelany i spotkania się ze wspaniałą twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, wspaniałymi tytułami, które w te letnie wieczory mogą być chwilą refleksji – mówi Zuzanna Fogtt z Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ.

Warto podkreślić, że to wyjątkowy rok, bo Krzysztof Kieślowski obchodziłby swoje 80. urodziny. Dodatkowo mija trzydzieści lat od premiery „Podwójnego życia Weroniki”.

– Zapraszamy w każdy wtorek sierpnia o godzinie dwudziestej pierwszej, tutaj, do tego magicznego zakątka wałbrzyskiej starówki, czyli naszego muzealnego ogrodu – mówi Jacek Drejer, dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Nie zabraknie niespodzianek. Mowa o wywiadach ze współpracownikami Krzysztofa Kieślowskiego, które zostały nagrane i będą emitowane przed seansami. To między innymi rozmowa z operatorem Piotrem Jaxą, Urszulą Lesiak montażystką czy Krystyną Jandą.

Projekcje organizowane będą w ogrodzie Muzeum Porcelany w Wałbrzychu w każdy wtorek, czyli 10, 17 i 24 sierpnia. Seanse będą się rozpoczynać o godzinie 21.oo. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group