Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3252
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Filmy o anoreksji, które trzeba zobaczyć

Wtorek, 23 listopada 2021, 6:49
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Filmy o anoreksji, które trzeba zobaczyć
Fot. użyczone
Zestawienie zawierające filmy o anoreksji, które robią na widzach ogromne wrażenie. Przybliżają one problemy, z którymi borykają się na co dzień osoby cierpiące na tę chorobę, a także ich najbliżsi.

Anoreksja jest zaburzeniem psychicznym związanym z niechęcią do przyjmowania pożywienia. Przyczyny tej choroby mogą być bardzo złożone, ale bez względu na podłoże jest ona bardzo groźna, gdyż zbyt późno zdiagnozowana i nieprawidłowo leczona może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Filmy o anoreksji w ciekawy sposób, czasem nieco brutalny sposób przedstawiają nie tylko przyczyny tej choroby, ale także pokazują codzienność osób zmagających się z nią. Powinien obejrzeć je każdy, gdyż pomagają one zrozumieć sedno tego problemu.

Na filmi znajdziesz jeszcze więcej filmów o anoreksji: https://filmi.pl/filmy-o-anoreksji

"Moja chuda siostra" 

To niemiecko-szwedzki film, który został wyświetlony m.in. na festiwalu Berlinale w 2015 roku. Historia opowiada losy dwóch sióstr. Katja jest starsza i trenuje łyżwiarstwo figurowe. Jej kariera nabiera tempa, dlatego cała uwaga rodziców i całej rodziny jest skupiona właśnie na niej. Stella, młodsza z sióstr, cierpi na tym, gdyż czuje się gorsza i mniej ważna. Chce dorównać utalentowanej siostrze i próbuje we wszystkim ją naśladować. Odkrywa, że Katja cierpi na zaburzenia odżywiania i obsesyjnie dba o swoją figurę. Martwi ją to i chce powiedzieć o problemie rodzicom, jednak Katja wymusza na niej obietnicę milczenia. Siostra dotrzymuje złożonej obietnicy, ale choroba doprowadza cała rodzinę do skrajnej rozpaczy. Tego rodzaju filmy o anoreksji doskonale pokazują, w jaki sposób choroba podstępnie wyniszcza nie tylko osobę nią dotkniętą, ale także całe najbliższe otoczenie.

"Aż do kości"

To obowiązkowa pozycja dla każdego, kogo filmy o anoreksji ciekawią i na swój sposób fascynują. Został on nakręcony przez Netflix, a w główną rolę wcieliła się Lilly Collins. Ellen ma 20 lat i od wielu lat zmaga się z anoreksją. Chce walczyć z tą chorobą, jednak wizyty u kolejnych lekarzy nie przynoszą oczekiwanych efektów. Jej rodzina, mimo iż stara się ją wspierać w tej nierównej walce, traci nadzieję. W efekcie Ellen trafia do specjalnego ośrodka, w którym prowadzący go lekarz stosuje dość niekonwencjonalne metody leczenia. Jednak sposób leczenia oraz zachowanie innych pacjentów przebywających w ośrodku zaczynają ją fascynować, dzięki czemu rozpoczyna podróż w głąb siebie oraz swojej psychiki.

"Z miłości do Nancy"

To kolejna propozycja, którą trzeba obejrzeć. Tytułowa bohaterka Nancy rozpoczyna dorosłe życie i wyjeżdża na studia do dużego miasta. Jednak radość szybko znika, gdy okazuje się, że dziewczyna cierpi na poważne zaburzenia odżywiania, które zaczynają dominować jej życiem. Rodzice, którzy bardzo martwią się o córkę i nie potrafią w żaden sposób jej pomóc rozpoczynają batalię sądową o to, aby przywrócone im zostały prawa rodzicielskie. Wierzą w to, że w ten sposób uda im się zmusić ukochaną córkę do skutecznego leczenia. Nie jest to jednak proste, gdyż droga do tego jest bardzo długa i kręta. Filmy o anoreksji, takie jak ten pokazują walkę z chorobą z różnych perspektyw. Film powstał w 1994 roku, ale jego tematyka i przesłanie jest aktualne także współcześnie.

"Szczupłe"

Dokumentalne filmy o anoreksji przemawiają do widzów jeszcze mocniej, gdyż są zapisem prawdziwej walki o zdrowie i życie. "Szczupłe" to dokument opowiadający o losach czterech kobiet: Polly, Brittany, Alissa i Shelly. Przebywają one w klinice Renfrew Center na Florydzie, w której umieszczone zostały ze względu na swoje problemy z odżywianiem. Reżyserka filmu Lauren Greenfield rozmawia z nimi szczerze o chorobie oraz wszystkim tym, co jej towarzyszy. Kobiety opowiadają wiec jej o swoich przeżyciach oraz obsesji bycia szczupłymi. Przedstawiają także prawdziwe powody, dla których obsesyjnie się głodzą i o tym, co do tego doprowadziło.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group