Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał akcji "Wałbrzych na pTAK!"

Sobota, 25 marca 2017, 11:00
Autor: red.
Wałbrzych: Finał akcji "Wałbrzych na pTAK!"
Fot. red.
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu zorganizowano finał akcji "Wałbrzych na pTAK!".

Skierowana do uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych akcja "Wałbrzych na pTAK!", której pomysłodawcą i inicjatorem był przyrodnik Krzysztof Żarkowski miała na celu uwrażliwienie młodych ludzi na przyrodę i podniesienie stanu świadomości ekologicznej. W ramach akcji uczniowie zbudowali sto budek lęgowych dla ptaków. Do akcji włączyło się kilkanaście szkół.

- Po akcji będzie przekazanie każdej placówce trzech budek - jedna będzie powieszona przez specjalistów, dwie zaś zdeponowane i szkoła będzie mogła je powiesić w wybranym miejscu. Z czasem jest możliwy monitoring, czyli kontrola, podglądanie ptaków - powiedział Krzysztof Żarkowski.

Materiał do budowy budek lęgowych został przygotowany w Zespole Szkół nr 5, który wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych był koordynatorem projektu. W ramach akcji zorganizowano też konkurs polegający na tym, że z listy kilkunastu gatunków ptaków - dziuplaków, które lęgną się w budkach lęgowych czy dziuplach, grupy reprezentantów każdej szkoły miały przedstawić opowieść o wybranym ptaku. Organizatorzy akcji przygotowali też niespodziankę: spotkanie wszystkich uczestników projektu na ulicy Piasta koło leśniczówki, ognisko i wieszanie budek przez profesjonalnie przygotowane grupy z GOPR.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group