Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał Toyota Basket Ligi

Wtorek, 18 czerwca 2019, 8:48
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2019, 12:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Finał Toyota Basket Ligi
Fot. organizatorzy
Wiosenna runda Toyota Basket Ligi, w której uczestniczyło łącznie 14 zespołów z wałbrzyskich szkół podstawowych, dobiegła końca. W sobotnie popołudnie gratulacje za wygrane w finale odebrali zawodnicy Rudexu czyli PSP 28 w kategorii zespołów młodszych oraz zawodnicy Szkoły Jazdy Sztymala czyli PSP 5 w kategorii zespołów starszych.

O ile dominacja w pierwszym z finałów 28-ki nie podlegała dyskusji a zwycięstwo nad Mazbudem-PSP 15 było bardzo wyraźne (37:8), to drugi z finałów dostarczył prawdziwych emocji do samego końca. Tutaj również rywalem Szkoły Jazdy Sztymala była drużyna Mazbudu-PSP 15, ale do ostatniego gwizdka kibice mogli zastanawiać się kto okaże się zwycięzcą ligi. Ostatecznie PSP-5 zwyciężyła zaledwie dwoma punktami 32:30.

W meczach o 3 miejsce w kategorii zespołów młodszych zwycięstwo nad Mobilnymi Serwisami Opon – PSP6 odniosła Płytka-PSP26 (55:10) a w kategorii zespołów starszych lepsi od Rudexu-PSP28 okazali się zawodnicy Trans.eu-PSP37 (19:36). W meczu o 5 miejsce w kategorii zespołów młodszych Trans.eu-PSP37 pokonał WałbrzychDlaWas-PSP17 (37:2) a w kategorii zespołów starszych Blue Computers-PSP26 wygrał z Norweską Doliną-PSP6 (32:2). Mecz o 7 miejsce w kategorii zespołów starszych zakończył się walkowerem dla WałbrzychDlaWas-PSP17 ze względu na nie pojawienie się zespołu WDB-PSP22. Medale i nagrody wręczał uczestnikom reprezentujący strategicznego sponsora ligi czyli fabrykę Toyoty w Wałbrzychu - Wiceprezes ds. Korporacyjnych Dariusz Mikołajczak.

Nie były to jednakże jedyne pamiątki, które mogły pozostać uczestnikom po przeprowadzeniu finału. W trakcie jego trwania zostały przeprowadzone konkursy zarówno indywidualne jak i drużynowe. W zmaganiach zespołowych współuczestniczyli zawodnicy pierwszoligowej drużyny Górnika Trans.eu Wałbrzych tworząc konkursowe teamy z młodymi koszykarzami oraz ich trenerami. W przypadku konkursów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Rudexu czyli PSP-28 zwyciężając w rywalizacji zespołów młodszych, w której nagrodę stanowiły vouchery do wałbrzyskiego parku trampolin „Jump Planet” oraz w rywalizacji zespołów starszych, gdzie zwycięzcy w nagrodę będą mogli wybrać się do centrum rozrywek rzeczywistości wirtualnej „Magic VR” we Wrocławiu. Również w konkursie indywidualnym, w którym nagrodami były konsola „X-box one” oraz zestaw dronów, zwycięzcami okazali się również zawodnicy Rudexu. Sobota okazała się więc szczęśliwym dniem dla uczniów PSP-28.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group