Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał turnieju "Razem Przeciw Zagrożeniom"

Środa, 12 kwietnia 2017, 13:45
Aktualizacja: 15:39
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Finał turnieju "Razem Przeciw Zagrożeniom"
Fot. Robert Bajek
W Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego w Wałbrzychu odbył się dzisiaj finał turnieju "Razem Przeciw Zagrożeniom 2017". Była to już XXI edycja tej edukacyjnej akcji.

W tegorocznej edycji turnieju do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z wałbrzyskich szkół gimnazjalnych. Do ścisłego finału zakwalifikowały sie 4 zespoły z PG 2, PG 9, PG 12 i Gimnazjum Menadżerskiego. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały zarówno w konkurencjach sportowych, sprawnościowych jak również teoretycznych, odpowiadając na przygotowane przez organizatorów pytania a o ostatecznie zajętym miejscu decydowała suma punktów ze wszystkich zadań.

Po zakończeniu rywalizacji, wyczerpaniu pytań i odbyciu wszystkich zaplanowanych konkurencji sprawnościowych okazało się, że o zajęcie IV i III miejsca musi zostać przeprowadzona dogrywka, gdyż 2 drużyny uzyskały identyczną liczbę punktów. Ostatecznie na miejscu IV uplasowała się drużyna Gimnazjum Menadżerskiego, miejsce III zajęła drużyna z PG2, miejsce II z PG 9 a zwyciężyła drużyna z PG 12. Turniejowym zmaganiom towarzyszyły występy artystyczne dzieci z wałbrzyskiego Przedszkola Samorządowego nr 17 i zespołu "Iskierki" z ZSZS.

Organizatorem tego cyklicznego turnieju, stanowiącego formę edukacji dzieci i młodzieży, a także sposób dostarczania wiedzy na temat zagrożeń, kształtowania zachowań i uświadomienia przyczyn patologii społecznej są: Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group