Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finisaż wystawy "Ludzie duchy"

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 6:36
Autor: red.
Wałbrzych: Finisaż wystawy "Ludzie duchy"
Fot. red.
W sobotę na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się finisaż wystawy fotografii Marka Arcimowicza – "Ludzie duchy", projekcja filmu dokumentalnego "Ludzie duchy" Martyny Wojciechowskiej oraz spotkanie z Markiem Arcimowiczem w Caffe Sztygarówka.

Prezentowane podczas wystawy fotografie powstały w czasie dwóch wypraw Marka Arcimowicza do Tanzanii w 2014 i 2015 roku. Opowiadają historie albinosów w Tanzanii, znanych jako "Ludzie duchy", na których urządza się polowania, ponieważ istnieje przekonanie, że eliksiry wykonane z ich ciała są doskonałym narzędziem do zapewnienia szczęśliwości przy użyciu czarnej magii.

Celem tej niezwykłej wystawy jest uświadomienie szerszej społeczności jakie fakty mają obecnie miejsce w niektórych rejonach świata, ale także niesienie pomocy, ponieważ jak powiedział Marek Arcimowicz "Planujemy wydanie albumu z którego cały dochód będzie przeznaczony na pomoc Kabuli - bohaterce naszego reportażu, oraz innym dzieciom w ośrodku Buhangija". Warto zaznaczyć, że wystawa "Ludzie duchy" zostanie w Wałbrzychu do 13 czerwca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group