Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3327
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Firma z Wałbrzycha partnerem strategicznym światowego giganta

Wtorek, 5 lipca 2022, 8:25
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
Wałbrzych: Firma z Wałbrzycha partnerem strategicznym światowego giganta
Fot. red
Wałbrzyska spółka Droplo łączy siły z grupą Alibaba umożliwiając dostawcom z Polski oraz Europy Środkowo–Wschodniej globalną sprzedaż poprzez serwis Alibaba.com.

Droplo to spółka technologiczna z Wałbrzycha, która prowadzi działalność na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma z jednej strony pomaga producentom z Polski rozpocząć sprzedaż i zbudować sieć kontrahentów na rynkach europejskich. Z drugiej strony natomiast przedsiębiorcy, którzy już prowadzą sprzedaż w Internecie lub dopiero planują ją rozpocząć, zyskują łatwy dostęp do milionów wysokomarżowych produktów od producentów z całej Europy.

To świetna wiadomość dla wszystkich dostawców z Polski, ale przede wszystkim producentów z terenu aglomeracji wałbrzyskiej, którzy bardzo często wytwarzają świetne jakościowo produkty, a teraz przy naszym wsparciu mogą je oferować na rynkach zagranicznych. Partnerstwo z grupą Alibaba to doskonałe uzupełnienie dotychczasowej działalności spółki. Do tej pory producenci z Polski mogli za pośrednictwem platformy internetowej Droplo.com budować sieć sprzedaży online i pozyskiwać nowych kontrahentów na rynkach europejskich. Współpraca z Alibaba.com to dodatkowo możliwość promowania swoich produktów i sprzedaży na ogromnym rynku azjatyckim, który do tej pory był niedostępny dla MŚP z Polski - wyjaśnia Tomasz Cincio, prezes Droplo.

Grupa Alibaba już podbiła polski rynek e-commerce swoją platformą AliExpress, skierowaną do klientów detalicznych. Teraz czas na klientów biznesowych, którzy będą mogli skorzystać z serwisu Alibaba.com.

Alibaba Group to chiński holding, założony w 1999 r. przez Jacka Ma. Z kapitalizacją blisko 300 mld dol. i 250 tys. pracowników stanowi jedno z największych przedsiębiorstw świata. Alibaba to także siódma najwyżej wyceniana marka świata według badania grupy Kantar z 2021 r. Firma wyznacza kierunki i standardy sprzedaży, a do współpracy zaprasza nielicznych, którzy mogą wnieść do organizacji dodatkową wartość w postaci innowacyjnych rozwiązań. Partnerstwo nie jest łatwą sprawą, ponieważ chińska spółka bardzo selektywnie dobiera rynki docelowe oraz potencjalnych
partnerów do współpracy.

– Ścieżka otrzymania partnerstwa poprzedzona jest kilkumiesięcznym procesem trudnych rozmów, spotkań, a następnie weryfikacji firmy, szkoleń oraz certyfikacji. W procesie wspierała nas Polska Agencja Inwestycji i Handlu – tłumaczy Tomasz Cincio, prezes Droplo, polskiej platformy B2B dla dostawców i sprzedawców. - Zaufanie ze strony tak dużego partnera to dowód, że Droplo poprzez innowacyjne rozwiązania skutecznie wspiera firmy w obszarze e-commerce B2B, co jest także zgodne z kierunkiem rozwoju grupy Alibaba. Dotyczy do przede wszystkim strategii cross-border i skalowaniu sprzedaży na
rynkach zagranicznych.

W związku z nawiązaniem współpracy z grupą Alibaba oraz bardzo dynamicznym rozwojem projektu Droplo wałbrzyska spółka planuje zwiększyć zatrudnienie. Ruszyła już rekrutacja, a firma szuka obecnie najlepszych specjalistów do współpracy, którzy będą rozwijać m.in. wspólny projekt z Alibaba.com. W samym dziale IT planowane zatrudnienie do końca 2022 roku wzrośnie o 30 nowych programistów, głównie ze znajomością nowych technologii jak React czy Node.js.

Wyzwania czekają także na kandydatów do pracy w innych obszarach. Poza programistami spółka poszukuje również pracowników do działów marketingu, sprzedaży, obsługi klienta czy customer success.

- Poprzez rekrutację otwieramy ogromne możliwości w pierwszej kolejności dla osób z Wałbrzycha i okolic. Zbudowaliśmy zaplecze i warunki do pracy, które nie odbiegają od światowych standardów największych spółek IT. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami rozwijać i budować największy projekt e-commerce w tej części Europy. Jeszcze w 2022 roku otwieramy nowe biura w Berlinie, Londynie, a następnie w Dubaju, ale
chcemy, aby sercem spółki pozostał Wałbrzych, skąd na co dzień zarządzamy wszystkimi projektami spółki - dodaje Tomasz Cincio.

Twoja reakcja na artykuł?

27
61%
Cieszy
6
14%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
7
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group