Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Football Academy buduje Kadrę Polski U–10

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 12:00
Aktualizacja: 12:01
Autor: PAW
Fot. użyczone
Sieć szkółek piłkarskich Football Academy istnieje już 4 lata, oddział w Wałbrzychu 2 lata. Z okazji urodzin FA Group odsłania kulisy nowego projektu ogólnopolskiego pod nazwą Kadra Polski Football Academy.

Z każdym kolejnym miesiącem Football Academy rozwija swoją działalność otwierając nowe ośrodki, w których swoje umiejętności piłkarskie doskonalą najmłodsi adepci futbolu. Z myślą o najzdolniejszych piłkarzach, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, uruchamiają nowatorski projekt pod tytułem Kadra Polski Football Academy, który jest bezprecedensową inicjatywą w piłkarskim szkoleniu dzieci w Polsce.

Reprezentacja Polski Football Academy w 2013 roku, obejmuje najbardziej uzdolnione dzieci urodzone po 1.01.2003 r. (tzw. U-10). Miejsca znajdą się również dla najzdolniejszych dzieci z rocznika 2004. Założeniem tego ambitnego projektu jest to, aby z każdym następnym rokiem powstawał kolejny rocznik reprezentacyjnej drużyny. Istotą projektu jest prowadzenie trzech Kadr Polski Football Academy: U-10, U-11 oraz U-12, które zostaną zbudowane łącznie w ciągu 3 lat.

Celem Reprezentacji Polski Football Academy, która zbudowana będzie z najzdolniejszych piłkarzy z polskich oddziałów FA, w tym także z Wałbrzycha, jest podniesienie umiejętności techniczno-taktycznych zawodników, przygotowanie ich do profesjonalnego treningu piłkarskiego pod okiem specjalistów, a także ich promocja na arenie polskiej piłki dziecięcej.

Selekcja zawodników do kadry prowadzona jest na podstawie:
- opracowanych testów sprawnościowych, które zostaną przeprowadzone na każdym 10-letnim piłkarzu Football Academy w trakcie „Ogólnopolskiego Tygodnia Testów Football Academy” (22.04-28.04.2013);
- ocen, opisów oraz video umieszczonych w wewnętrznym systemie skautingowym Football Academy;
- indywidualnych sugestii trenerów i managerów danego ośrodka.

Udział w zgrupowaniach i konsultacjach Reprezentacji Polski Football Academy jest bezpłatny, a wszystkie koszty, poza transportem na miejsce zbiórki, pokrywane są ze środków centrali FA.
Selekcjonerami Reprezentacji Polski Football Academy U-10 w 2013 roku zostali trenerzy: Paweł Jędrzejewski oraz Paweł Bzdęga. Pierwsze zgrupowanie kadry odbędzie się w dniach 14-16.06.2013 r. w Płocku (obiekty Wisły Płock).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group