Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Formy aktywności fizycznej, które można uprawiać na świeżym powietrzu

Czwartek, 23 grudnia 2021, 6:32
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Formy aktywności fizycznej, które można uprawiać na świeżym powietrzu
Fot. pixabay.com
Ze względów zdrowotnych, warto uwzględnić w swoim planie dnia codzienną dawkę ruchu. Jeśli dopisuje pogoda, wybierz aktywność na świeżym powietrzu. Dopasuj ją do swojej aktualnej formy i kondycji. Ważne, aby sprawiało Ci to przyjemność. Oto najpopularniejsze sposoby na aktywne spędzenie czasu poza czterema ścianami.

Zalety aktywności fizycznej na świeżym powietrzu

Spędzanie czasu w otoczeniu przyrody może sprawić Ci dużo radości. Ruch na świeżym powietrzu pomaga się zrelaksować i poprawić samopoczucie. Niewątpliwą korzyścią jest też utrata zbędnych kilogramów, wzrost wydolności organizmu i polepszenie odporności. Słońce doda Ci energii, a dzięki większej dawce tlenu, trening będzie bardziej efektywny. Wybierz formę aktywności, która najbardziej odpowiada Twojemu charakterowi i kondycji. Na pewno niedługo odczujesz pozytywne skutki ćwiczeń.

Spacery i bieganie

Regularne, długie spacery, szczególnie te w szybszym tempie, to świetny sposób na aktywność fizyczną dla początkujących. Z czasem możesz połączyć je z joggingiem. Bieganie pozytywnie wpływa na zdrowie, poprawia krążenie i relaksuje więc działa także antystresowo. Przed rozpoczęciem przygody z bieganiem warto zbadać serce, zmierzyć ciśnienie i poziom cholesterolu.

Jazda na rowerze

Rower to chyba najzdrowszy i najbardziej ekonomiczny środek transportu. Jeśli nie lubisz biegać i nawet z czasem nie sprawia Ci ono przyjemności, jest szansa, że pokochasz przejażdżki rowerowe. Poprawią one Twoją kondycję i wytrzymałość. Dla wielu osób kolarstwo jest bardzo odprężające.

Nordic walking

Szybki marsz z kijkami to od jakiegoś czasu popularny rodzaj aktywności fizycznej. Odpychając się od ziemi kijkami, angażujemy dodatkowe mięśnie, które podczas standardowego chodu nie są używane. Nordic walking polecany jest także podczas rehabilitacji.

Pływanie

W trakcie pływania pracują mięśnie prawie w każdej części ciała. Dzięki wodzie możemy ćwiczyć bez obciążania stawów i kości. Dlatego ryzyko kontuzji podczas pływania jest niewielkie. Poza tym pływanie świetnie działa na sylwetkę. Jest to aktywność fizyczna polecana w każdym wieku, a także osobom z dużą nadwagą i w trakcie rehabilitacji.

Gimnastyka

W większości miejscowości powstaje coraz więcej siłowni pod gołym niebem. To dobry powód, aby wprowadzić do swojego życia ruch na świeżym powietrzu. Trening pod chmurką może być także urozmaiceniem ćwiczeń na tradycyjnej siłowni. Możesz także gimnastykować się w parku lub w lesie, a także w trakcie spaceru lub uprawiania joggingu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group