Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3568
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fotograficzne wojaże

Czwartek, 16 czerwca 2022, 8:07
Aktualizacja: 8:58
Autor: red
Wałbrzych: Fotograficzne wojaże
Fot. WOK Wałbrzych
To kolejny debiut w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. W sobotę, 18 czerwca, swoje zdjęcia zaprezentuje Renia Kończak.

To kolejna z cyklu „Debiuty” wystawa fotograficzna Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Swoje prace zaprezentuje Renia Kończak. „Fotograficzne wojaże” to podróż na Kubę, do Tybetu, Indii, Peru i w inne, egzotyczne miejsca na Ziemi. Miejsca, po których autorka podróżowała, a które stały się tematem zachwycających zdjęć.

„Fototrofea” autorki to wynik wyjątkowej zdolności podglądania świata, natury i ludzi, oraz wnikania w ich emocje, wzajemne relacje, sposób życia czy zwyczaje.

Renia Kończak pokazuje, że mimo różnic między ludźmi w różnych zakątkach świata, wyznaczanych przez odległość, odmienność kulturową, mentalność, to wszyscy jesteśmy bardzo podobni do siebie w fundamentach naszego człowieczeństwa.

– Za sprawą fotografii Reni poznamy świat z jednej strony tak odmienny od naszego, bo niełatwy, może bardziej za pan brat z naturą, o niewyszukanych dążeniach i oczekiwaniach tamtejszych ludzi, ale z drugiej strony jakże podobny w sferze natury człowieka, jego potrzeby przyjaźni, miłości, odczuwania emocji, celebrowania życia w wielu jego przejawach. Stąd gościnność, uśmiech, chęć rozmowy, radość, przyjazne gesty utrwalone na zdjęciach, ale też zapewne w pamięci autorki – przyznają organizatorzy wystawy.

Na wernisaż zapraszamy w sobotę, 18 czerwca, o godzinie 17.oo do Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group