Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Fotospacery po Perłach Dolnego Śląska

Sobota, 6 października 2018, 10:28
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Fotospacery po Perłach Dolnego Śląska
Fot. organizatorzy
Festiwalowi Podróżników National Geographic, który odbędzie się niebawem we Wrocławiu, towarzyszyć będą trzy wydarzenia związane równocześnie z podróżowaniem, zwiedzaniem i fotografią. Będą to trzy bezpłatne fotospacery, które odbędą się w najpiękniejszych i najciekawszych miastach Dolnego Śląska: Jeleniej Górze (12.10), Wałbrzychu (13.10) i Legnicy (14.10).

Fotospacery, które odbędą się w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy, towarzyszą Festiwalowi Podróżników National Geographic, odbywającemu się w ramach Święta Województwa Dolnośląskiego. I tak naprawdę nie będą to trzy wyprawy fotograficzne, ale… sześć!

TRZY… RAZY DWA

Aby głębiej poznać każdą z pereł Dolnego Śląska, organizatorzy postanowili rozdzielić zwiedzanie zamków położonych w pobliżu miast, oraz samych miejscowości. Przed południem odbywać się będzie zatem zwiedzanie zamków (Zamek Chojnik, Zamek Książ, Zamek Piastowski), a po południu uczestnicy wyruszą z aparatami bezpośrednio w teren miejski, eksplorując specjalnie przygotowane trasy. Za każdym razem z innym, nowym przewodnikiem, specjalizującym się w zwiedzaniu danego miasta.

Uwaga! W przypadku zwiedzania miast nie będą to szlaki „typowo turystyczne”, ale specjalne trasy dobrane pod kątem najciekawszych fotograficznie miejsc, które zaowocują wykonaniem niebagatelnych, wyjątkowych ujęć fotograficznych.

A zamki? No cóż, wiele wskazuje na to, że poprzez fotospacer uczestnicy będą mogli zajrzeć do wielu takich miejsc wewnątrz tych budowli (lub pod nimi), do których nie są dopuszczani zwyczajni śmiertelnicy ;-)

DZIEŃ PEŁEN FOTOGRAFOWANIA

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Osoby zapisane na fotospacer w danej miejscowości gromadzić się będą około godziny 10 rano w okolicach jednego z zamków:
12.10 – Zamek Chojnik
13.10 – Zamek Książ
14.10 – Zamek Piastowski

Następnie – po solidnych kilku godzinach zwiedzania – nastąpi przerwa na posiłek i regenerację. Później, około godziny 14:00-15:00 rozpocznie się drugi fotospacer po terenie miasta:
12.10 – Jelenia Góra
13.10 – Wałbrzych
14.10 – Legnica

Jak widać, program będzie dość intensywny. Będzie okazja do zmęczenia i starcia podeszw, ale przede wszystkim będzie powód do niesamowitej satysfakcji z poznania fascynujących miejsc i wykonania niezwykłych fotografii!

ZAPISY

Udział w Fotospacerach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie uczestnika za pośrednictwem strony:
http://fotospacery.pl/fotospacery-po-perlach-dolnego-slaska-jelenia-gora-walbrzych-legnica/

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group