Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4504
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Freeway Quintet w A’propos

Poniedziałek, 16 maja 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: Sven
Wałbrzych: Freeway Quintet w A’propos
Fot. Sławomir Pawlik
Jeszcze studiują, ale ich talent został już dostrzeżony i nagrodzony. Muzyki nie chcą dzielić i nie mają lidera. W Klubie A’propos wystąpił Freeway Quintet.

Są z różnych stron Polski, łączy ich Wrocław, gdzie studiują oraz oczywiście jazz. W jednym z wywiadów powiedzieli: „My generalnie nie jesteśmy za dzieleniem muzyki na poszczególne gatunki, jak jazz, funk, soul, muzykę klasyczną itd. W dzisiejszych czasach dochodzi do mieszania stylów, dlatego też ciężko jest poszufladkować muzykę i rozdzielić ją ścianami. Muzyka tak naprawdę jest w tych ścianach, a nie między nimi.” Ich muzykę określa się często jako mieszankę jazzowej tradycji ze współczesnymi brzmieniami.

Zespół zagrał w składzie: Marcin Rak – perkusja, Grzegorz Piasecki – kontrabas, Marcin Kużdowicz – gitara, Krzysztof Kowalczyk – saksofon tenorowy i Piotr Szwec – saksofon altowy i sopranowy.

Zespół zagrał własne kompozycje, między innymi: „Sobotę”, „Balladę dla W.”, „Gruby sznyt”, ale także, w hołdzie ich jazzowej twórczości, kompozycję braci Golec „Chodzi lisek koło drogi”.

Zespół ma w dorobku jedną, wydaną w 2009 roku, płytę pt.” This is no ordinary jazz”, muzykę do filmu niemego Gabinet dr Caligari z okazji 100 lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu w roku 2010 i skomponowanie i wykonanie na żywo muzyki do spektaklu „Dziewictwo” teatru Narybek From Poland podczas Festiwalu FAMA 2009 w Świnoujściu oraz kilka nagród, miedzy innymi:
- Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kołobrzegu
- Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego twórcy jazzowego na Festiwalu FAMA 2009 w Świnoujściu
- I nagrodę na 46 Festiwalu Jazz Nad Odrą dla Piotra Szweca
- II miejsce i wyróżnienie dla Piotra Szweca na Jazz Juniors w Krakowie 2010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group