Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: FRW ma pieniądze dla Podmiotów Ekonomii Społecznej

Czwartek, 12 stycznia 2017, 13:06
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2017, 8:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: FRW ma pieniądze dla Podmiotów Ekonomii Społecznej
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Robert Jagła – Prezes Zarządu FRW i Beata Szczepankowska – Pełnomocnik Zarządu ds. Realizacji Projektów mówili o nowym projekcie, w ramach którego Podmioty Ekonomii Społecznej będą mogły się ubiegać o niskooprocentowane wsparcie.

- 29 listopada Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na pożyczanie pieniędzy w ramach ekonomii społecznej. Ekonomia społeczna to instytucje, które wspomagają działalność instytucji, które pomagają osobom wykluczonym, zagrożonym jeżeli chodzi o społeczne funkcjonowanie. Pieniądze mogą być przeznaczone na wspieranie przedsiębiorczości, czyli generalnie na narzędzia, maszyny, urządzenia, samochody, tworzenie miejsc pracy czy utrzymanie danych stanowisk pracy, które w tej chwili funkcjonują. 1 lutego chcemy już opublikować na naszej stronie informacje dla przedsiębiorców, będzie można je pobrać i tak naprawdę od 1 lutego będziemy przyjmować wnioski od tych instytucji, które będą zainteresowane - powiedział Robert Jagła.

W ramach programu, który prowadzony jest na terenie czterech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i opolskiego do rozdysponowania jest kwota przekraczająca 8,5 miliona złotych. Zgodnie z założeniami programu środki te trafią do minimum 134 podmiotów. Wsparcie finansowe pochodzi z Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dostępne są dwa rodzaje pożyczek: pożyczka na start, skierowana do Podmiotów Ekonomii Społecznej działających poniżej 12 miesięcy - jest to pożyczka w kwocie do 100 tysięcy złotych, oprocentowana na poziomie 1,75 i pożyczka na rozwój w wysokości do 500 tysięcy złotych, gdzie oprocentowanie jest uzależnione od wysokości pożyczonej kwoty i wynosi tak jak w przypadku pożyczki na start 1,75 dla kwoty do 100 tysięcy złotych i 5,83 dla kwot powyżej 100 tysięcy złotych.

Do ubiegania się o pożyczkę upoważnione są Podmioty Ekonomii Społecznej takie jak na przykład spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej czy warsztaty terapii zajęciowej. Środki pochodzące z pożyczki będzie można przeznaczyć między innymi na sfinansowanie rozpoczęcia działalności, zakup wyposażenia, maszyn, środków transportu, różnego rodzaju urządzeń, aparatury, a także na pokrycie kosztów zatrudnienia personelu czy na tworzenie nowych miejsc pracy. Tak jak zapowiedział Robert Jagła - Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, program ma ruszyć 1 lutego br.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group