Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 3010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fundacja Tokarczuk

Wtorek, 3 grudnia 2019, 13:34
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2019, 8:13
Autor: red
REGION: Fundacja Tokarczuk
Fot. archiwum
Wsparciem i promocją polskiej i światowej kultury i sztuki w Polsce oraz za granicą, promocją praw człowieka i swobód obywatelskich oraz wspieraniem działalności ekologicznej ma się zajmować fundacja, którą chce powołać do życia noblistka Olga Tokarczuk.

Olga Tokarczuk poinformowała oficjalnie o swoich planach, a prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, że miasto na potrzeby fundacji przekaże willę Marii i Tymoteusza Karpowiczów.

Noblistka zadeklarowała, że przekaże na rzecz fundacji 350 tys. zł. Poinformowała też, że powołała do rady fundacji reżyserkę Agnieszkę Holland oraz oraz dyrektora Wrocławskiego Domu Literatury pisarza Ireneusza Grina.
- Fundacja będzie zajmować się też przeciwdziałaniem dyskryminacji, prawami kobiet oraz wsparciem rozwoju regionu dolnośląskiego - powiedziała Tokarczuk.

Fundacja ma też działać na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz współpracować w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi. - Chcemy też wspierać udział kobiet w życiu społecznym i kulturalnym, wpierać badania naukowe nad feminizmem, upowszechniać ochronę prawa człowieka, promować wolność słowa i swobodę wymiany myśli, przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na tożsamość, orientację seksualną i płeć - mówiła Tokarczuk.

Fundacja zostanie zarejestrowana najprawdopodobniej w styczniu.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

18
42%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
22
51%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group