Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Futsalistki PWSZ na Akademickich Mistrzostwach Polski

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 marca 2015, 12:16
Aktualizacja: 12:16
Autor: PAW
Fot. PWSZ Wałbrzych
Pierwszy występ w finale AMP, miejsce 9–12 w kraju i miano najlepszego PWSZ. Taki jest wynik naszych futsalistek w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W Gdańsku AZS PWSZ wygrał z Uniwersytetem Gdańskim 4:0, a przegrał 1:3 z AWF Wrocław i 2:8 z AWF Gorzów. Na takie wyniki zapewne wpływ miało osłabienie naszej drużyny, która zagrała w finale bez dwóch podstawowych zawodniczek – Darii Antończyk i Oli Bosackiej. Dość powiedzieć, że złoty medal AMP zdobył Uniwersytet Jagielloński, który wałbrzyszanki pokonały wcześniej w półfinale w Krakowie 2:0, grając w pełnym składzie.

Ostatecznie PWSZ Wałbrzych zagrał w finale w składzie: Anna Sławińska, Sofia Gonzalez, Magdalena Konopka, Kamila Okoń, Katarzyna Iwańczuk, Natalia Pieczka, Alicja Nowak, Martyna Grześkowiak, Małgorzata Kałużna. Trenerem drużyny był Kamil Jasiński.

Warto przy okazji podkreślić, że nasze piłkarki ostatnio są w sportowych rozjazdach. Daria Antończyk wraz z reprezentacją Polski seniorek wygrała turniej Istra Cup w Chorwacji, Małgorzata Mesjasz w kadrze U-19 grała turniej Kuban Spring w Soczi (Rosja), a Edyta Botor i Klaudia Miłek zostały powołane do reprezentacji U-17 na eliminacje Mistrzostw Europy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~king 14-03-2015 23:57
Szkoda, że część najlepszych akurat w finałach nie mogła wystąpić. Byłoby złotko, brawo nowa potęga z Wałbrzycha. Wiadomo reprezentacje kraju są najważniejsze. Za rok terminy może się nie zbiegną.
~ 15-03-2015 15:14
J........ nie ma pojęcia o trenowaniu! Jedyne co potrafi to mięsem rzucać na boisku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group