Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2439
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gaba Kulka znów wystąpi w naszym mieście

Czwartek, 3 listopada 2016, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Gaba Kulka znów wystąpi w naszym mieście
Fot. organizatorzy
Gaby Kulki właściwie przedstawiać nie trzeba, zawsze na jej koncertach w Apropos jest nadkomplet. Tym razem w programie m.in. nowa płyta "Kruche".

KLUB APROPOS zaprasza w piątek 4 listopada o godzinie 20.00 na koncert GABY KULKI "Kruche".

Więcej o nowej płycie:

Nowy album Gaby Kulki "Kruche" to kontynuacja twórczej współpracy ze stałym składem: Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem i Wacławem Zimplem, którzy towarzyszą jej od lat w koncertach i współodpowiadają za brzmienie ostatnich dwóch płyt (albumu "Wersje" i cenionego przez krytyków i słuchaczy "The Escapist"). Po raz kolejny produkcją zajął się Marcin Bors.

"Kruche" jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym osadzonego w latach siedemdziesiątych Eskapisty, ale odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż o sprawach sercowych. Koniec świata i jego bardziej osobista, miniaturowa wersja - śmierć i idące za nią zapomnienie - są zresztą powracającym motywem na "Kruchym" (roboczy tytuł? "The Optimist"). Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi z pozornej słabości: to co kruche bywa też nad wyraz mocne.

Bilety: 40 przedsprzedaż, 50 w dniu koncertu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group