Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gala finałowa konkursu "Wygraj przyszłość"

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 8:03
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Gala finałowa konkursu "Wygraj przyszłość"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Szkoły Podstawowej Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko–Księgowa” w Wałbrzychu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu "Wygraj przyszłość", organizowanego przez tę placówkę.

W tym cyklicznym, skierowanym do uczniów klas VI szkół podstawowych konkursie, którego głównym celem jest sprawdzenie poziomu wiedzy ogólnej w obszarze humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym i językowym, udział wzięło kilkudziesięciu szóstoklasistów z ośmiu szkół z Wałbrzycha, Świebodzic i Szczawna-Zdroju.

Konkurs odbył się 6 kwietnia w Zespole Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa” w Wałbrzychu. Został zorganizowany w dwóch blokach tematycznych: bloku z wiedzy ogólnej obejmującym treści z języka polskiego, historii, przyrody, matematyki, plastyki, muzyki i bloku językowym, przeprowadzonym w formie testu zawierającego pytania zamknięte, otwarte i pytania jednokrotnego wyboru.

Dla najlepszych uczestników konkursu Organizatorzy przewidzieli następujące nagrody: dla uczniów, którzy w każdym z bloków tematycznych uzyskali najwyższą liczbę punktów nagrody uprawniające do bezpłatnej nauki w szkole od klasy VII do zakończenia kształcenia w Szkole Podstawowej Fundacji, natomiast dla ucznia, który w łącznej punktacji z obu bloków tematycznych uzyskał najwyższą ilość punktów tytuł OMNIBUSA, który uprawnia do bezpłatnej nauki i dodatkowo gwarantuje pokrycie wszystkich kosztów wycieczek szkolnych w pierwszym roku nauki.

Podczas uroczystej gali, którą rozpoczęły występy artystyczne uczniów szkoły Fundacji SGMK, nie zabrakło nagród i słów uznania nie tylko dla laureatów konkursu, ale również dla finalistów, wszystkich uczestników i dla nauczycieli z poszczególnych szkół, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie. Pełna lista wyróżnionych już wkrótce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group