Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gala Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych

Niedziela, 15 stycznia 2017, 6:49
Aktualizacja: 8:03
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Gala Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych 2016.

- Rok 2016 był trudny pod wieloma względami. Po pierwsze nie odbyło się kilka imprez rangi mistrzostw okręgu. Oczywiście decyzje podejmowali organizatorzy, to ich autonomiczne decyzje, my nie mamy na to wpływu. Szkoda że tak się stało. Po drugie zdarzył się wypadek śmiertelny, na jednym z rajdów zginął pilot. Ten sport niesie to ryzyko. Zawodnik wsiadający do samochodu wie czym ryzykuje. Z drugiej strony było 15 tytułów mistrzowskich, ponad 20 tytułów mistrzów strefy, więc trudno narzekać, ale też za bardzo nie ma się czym chwalić - powiedział Bogusław Piątek - Prezes ZO PZM.

Podobnie jak w latach poprzednich Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu zorganizował uroczyste zakończenie i podsumowanie całego sezonu w sportach motorowych na Dolnym Śląsku. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali zawodnicy, którzy w roku 2016 zajęli wysokie lokaty i osiągnęli bardzo dobre wyniki w różnych dyscyplinach sportów motorowych. Uhonorowani zostali również sportowi działacze, organizatorzy imprez sportowych, trenerzy i sponsorzy, bez których wiele prestiżowych imprez nie mogłoby się odbyć. Podziękowania, pamiątkowe albumy i puchary przyznawano za osiągnięcia sportowe, ale również za propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Gościem specjalnym wczorajszej uroczystości był Grzegorz Grzyb - Rajdowy Mistrz Polski 2016 a także wielokrotny Mistrz Słowacji. Dodatkowo w ramach wczorajszej Gali Jerzy Mazur odebrał tytuł Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha, przyznany uchwałą Rady Miasta za wybitne osiągnięcia sportowe, propagowanie i popularyzację sportu i za stworzenie unikatowego Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group