Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4749
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gala PZM w Zamku Książ

Niedziela, 21 stycznia 2018, 6:40
Aktualizacja: 10:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Gala PZM w Zamku Książ
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Maksymiliana wałbrzyskiego Zamku Książ odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych.

Gala była okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku w sportach motorowych, oraz do odznaczenia, uhonorowania i nagrodzenia zawodników, działaczy i wszystkich osób zaangażowanych w sport motorowy na Dolnym Śląsku. Wyróżnieni zostali zarówno zawodowcy jak i amatorzy, biorący udział w zawodach, rajdach i wyścigach samochodowych, kartingowych i motocyklowych.

W zawodowym sporcie samochodowym wyróżnieni zostali:

Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski: Paweł Krysiak i Paweł Gacek - Mistrzowie Polski w klasie 4F, Szymon Rusin i Paweł Ferdek - Wicemistrzowie Polski w klasie Open 2WD, Jarosław Hryniuk - II Wicemistrz Polski w klasie 4, zawodnicy startujący za granicą: Grzegorz Grzyb - Wicemistrz Europy Strefy Centralnej FIA w klasie 2, Wicemistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej i Wicemistrz Słowacji w klasie 2 i Adrian Wronkowski - I miejsce w Rajdowym Pucharze Europy Centralnej FIA w grupie ERT3, w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski: Rafał Serafinowicz - Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N, Jacek Handl - Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL i Marcin Dopierała II Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL, w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych: Krzysztof Dulewicz i Maja Dulewicz - II Wicemistrzowie Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie tradycyjnej, Jacek Miller - II Wicemistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej i Stanisław Postawka i Anna Postawka - Zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej.

W sporcie kartingowym:

Sławomir Murański - I miejsce w Rotax Max Challenge Poland w klasyfikacji generalnej w kat. DD2 Masters, Mistrz Polski w Kartingowych Mistrzostwach Polski Rotax Max w kat. Rotax DD2 Masters, Klub - TMSM Sparta Wrocław - II miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji klubowej generalnej w kat. Rotax DD2 Masters II, Wicemistrz Polski w kat. Rotax DD2 Max w sporcie kartingowym w sezonie 2017.

W sporcie motocyklowym:

Mistrzostwa Polski Cross Country: Paweł Szturomski - Mistrz Polski w klasie Senior 1 i Damian Azmin - II Wicemistrz Polski w klasie Junior, Mistrzostwa Polski Motocross: Automobilklub Głogów - II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Senior, Karolina Jankowiak - II Wicemistrz Polski Motocross w klasie MX Kobiet i II miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Kobiet, Mistrzostwa i Puchar Słowacji: Mariusz Kruczek - III miejsce w Alpe Adria Cup 1000 i III miejsce w Pucharze Polski Wyścigach w klasie Rookie 1000, Bartłomiej Cabała - Mistrz Alpe Adria w klasie Senior Supersport/Moto2.

W sporcie żużlowym:

Szymon Woźniak - Mistrz Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Maksym Drabik - Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Zdobywca Srebrnego Kasku i Drużynowy Mistrz Świata Juniorów, Maciej Janowski - Mistrz The World Games 2017 oraz zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, Andzejs Lebedevs - Indywidualny Mistrz Europy, Vaclav Milik - II Indywidualny Wicemistrz Europy, Taia Woffinden - II Indywidualny Wicemistrz Świata, Klub Ekstra Ligi Żużlowej Betard Sparta Wrocław - Drużynowy Wicemistrz Polski Juniorów.

W amatorskim sporcie samochodowym wyróżnienia otrzymali:

Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska SKJS: Grzegorz Papierski i Izabela Papierska - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK1, Grzegorz Trzeciak i Tomasz Szel - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK1, Krzysztof Trybus i Daniel Trybus Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK1, Piotr Gładysz i Przemysław Pławecki - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK2, Szymon Szyszkowski i Mateusz Chmielewski - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK2, Daniel Markiewicz i Cezary Banach - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK2, Mateusz Sznajderski i Michał Majewski - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK3, Przemek Krysztowiak i Jakub Machnikowski - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK3, Maciej Zając i Mariusz Zając - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK3, Mateusz Koziarski i Rafał Dziki - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK4, Michał Słupski i Mateusz Siemienkiewicz - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK4, Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK4, Marcin Zaworski i Łukasz Zaworski - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK5, Maciej Wiatrak i Jarosław Wiatrak - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej i w Klasie SK5, Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski ex aequo - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej i Aleksander Terlecki i Bartosz Załużny - Mistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej i w Klasie SK5.

W sporcie motocyklowym:

Puchar Polski Trial: Kacper Błaszczyk - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Maluch, TMSM Sparta Wrocław - III miejsce w Pucharze Polski Trial w klasyfikacji klubowej i III miejsce w Klubowym Pucharze Polski Cross Country, Classic Trial: Sebastian Lonycz - III miejsce w Classic Trial i Zbigniew Łubkowski - I miejsce w Classic Trial, Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial: Wojciech Zieliński - II Wicemistrz kl. Weteran, Zbigniew Łubkowski - Wicemistrz kl. Weteran, Krzysztof Paluch - Mistrz kl. Weteran, Miłosz Prościak - II Wicemistrz kl. Junior, Kacper Błaszczyk - Mistrz kl. Junior, Artur Wiktorski - III miejsce w klasie Amator, Tomasz Łaczek - II miejsce w klasie Amator, Piotr Cichoń - I miejsce w klasie Amator, TMSM Sparta - Klubowy Mistrz Strefy Płd -Zach Polski Trial. PucharPolski Enduro i Cross Country: Adam Kowalski - II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie Junior i II miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Junior, Adam Kania - II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie E1 i III miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Senior. PucharPolski Motocross: Grzegorz Jankowiak - III miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Masters i Dawid Słaby - III miejsca w Pucharze Polski Motocross w klasie MX2C. Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej - Motocross: Justyna Melech - II Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet, Dawid Słaby - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C i Karolina Jankowiak - Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet. Puchar Polski Cross Country: Marek Kreja - I miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Quad Master. Puchar Polski Wyścigi Motocyklowe: Krzysztof Borys - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Open Moto 3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group