Imieniny: Anatola, Zygmunta
Czytających: 6109

Wałbrzych: Galaktikos nie takie straszne

Niedziela, 23 października 2022, 8:33
Drugą z rzędu wygraną w rozgrywkach IV ligi odnieśli piłkarze wałbrzyskiego Górnika.

Nasi po wygranej w Stolcu z miejscowymi Skałkami przystępowali do spotkania z Galaktikos Solna z nadzieją na kolejne punkty. Dosyć szybko, bo w 18. minucie, biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po golu Sobiesierskiego. Do końca pierwszej połowy więcej goli już nie obejrzeliśmy i po 45 minutach Górnik skromnie prowadził. W drugiej połowie goście dążyli do wyrównania, ale nasi bardzo solidnie prezentowali się w defensywie i szukali kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. W 79. minucie gracz gości dostał czerwoną kartkę i Galaktiikos musieli radzić sobie w niepełnym składzie. Jednak już dwie minuty później czerwoną kartką został ukarany Emeka i siły się wyrównały. Na szczęście wałbrzyszanie zdobyli gola na 2-0 po trafieniu Daniela Moreno Pagana i trzy punkty zostały w Wałbrzychu.

Górnik Wałbrzych - Galaktikos Solna 2-0 (1-0)