Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5197
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Gałąź wbiła się w auto

Poniedziałek, 30 stycznia 2023, 8:32
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Gałąź wbiła się w auto
Fot. KMP Wałbrzych
Od początku weekendu wałbrzyscy policjanci z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali ponad 80 zgłoszeń związanych z obaleniem się na jezdnię lub na linie wysokiego napięcia gałęzi, a nawet całych konarów drzew. Na szczęście w naszym regionie nikt nie zginął, ale w wyniku kilku zdarzeń prowadzone przez kierujących pojazdy zostały mocno uszkodzone.

Do jedynego wypadku doszło w piątkowe popołudnie w Jedlinie-Zdroju na ul. Warszawskiej, kiedy to 36-latek dosłownie oszukał przeznaczenie. Jedna z gałęzi wbiła się w szybę czołową kierowanego przez niego samochodu, trafiając mężczyznę w rękę. W tym przypadku potrzebna była pomoc medyczna. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas poruszania się pojazdami, szczególnie że dzisiaj czekają nas kolejne, spore opady śniegu.

Drzewa nie wytrzymują ciężaru grubej warstwy śniegu - często tego już zlodowaciałego, który osiadł na gałęziach - i łamią się jak zapałki. Uwaga więc na drogach! Jeżeli już musimy wjechać na ulice naszego miasta i powiatu, po prostu zachowajmy czujność i szczególną ostrożność.

Apelujemy także do pieszych. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Starajmy się unikać spacerów pod drzewami. Pamiętajmy także, że zalegający na dachach budynków śnieg może w każdej chwili zsunąć się, a sople lodu zerwać i spaść na dół, a samo zdarzenie zakończyć poważnym wypadkiem dla osoby, która akurat w tym momencie będzie szła chodnikiem.

Dlatego przypominamy, aby każde tego typu zauważone przez nas zagrożenie zgłaszać jak najszybciej do zarządców nieruchomości. Zwracajmy także uwagę na nieodśnieżone chodniki, by i tam nie doszło do przykrych w skutkach wydarzeń.

O niewłaściwym utrzymaniu przestrzeni dla pieszych również zawiadamiajmy zarządców dróg, bądź nieruchomości. Zgłaszajmy także do zarządców dróg miejsca, w których dochodzi do oblodzenia jezdni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
15%
Smuci
1
5%
Złości
13
65%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group