Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Galeria zaprasza

Piątek, 22 maja 2020, 7:18
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Galeria zaprasza
Fot. WOK Wałbrzych
Galeria "Na Piętrze" Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zaprasza.

Estera Grabarczyk - organizator projektu słowiański ,,jedwab - len w innej odsłonie” to fascynatorka biżuterią artystyczną, odzieżą lnianą oraz odzieżowym recyclingiem. Autorka indywidualnych wystaw: "Ze wszystkiego i z niczego”, ,,Sezamie otwórz się”, ,,Steampunk w powertexie'', "Maski'", "Abstrakcje - wytwór wyobraźni”.

Artystka jest uczestniczka wielu branżowych targów i festiwali na których otrzymała wyróżnienia za prezentowane prace. Wyróżniona w plebiscycie Kobieta z pasją, „Ekoistka” Gazety Wrocławskiej - osobowość roku 2018.

Instruktorka warsztatów „filcowe esy floresy”, pozłotnictwa, embosingu, malowania na szkle, tkaninie, jedwabiu, powertexie, tworzenia mydeł i świec z naturalnych wosków oraz tworzenia techniką metaloplastyki.

Estera jest też organizatorką i autorką pokazów mody pt. ,,Recycling art”, ,,Drugie życie lnu i skóry”, "Spring 2013”, "Eko moda i uroda” a także projektu Słowiański ,,jedwab'' Estera Grabarczyk - który jest marką Estery i Andrzeja.

Za promowanie regionu na polu mody i stylu w projekcie ,,Modna wałbrzyszanka” otrzymała nagrodę od Euro Poseł Lidii Geringer de Oedenberg, którą był wyjazd do Brukseli. Jej autorski pokaz mody w 2014 roku ,,Maki” zapoczątkował promowanie marki słowiański "jedwab” - gdzie w role modelek wcielają się kobiety nie będące profesjonalnymi modelkami. Kolejny projekt to pokaz odzieży lnianej, ukazujący len w odsłonie czterech pór roku, gościem specjalnym projektu była tancerka na stałe mieszkająca w Paryżu - Krystyna Mazurówna. Kolejną odsłoną pokazu był len w żywiołach ziemi pn. Gothic&Rock oraz Manekiny, a w roku 2019 „Trzy Kolory”. Również w roku 2019 Estera i Andrzej Grabarczyk wydali książkę pt. "Ja i Słowiański Jedwab'', w książce prezentowana jest najnowsza kolekcja oraz historie partnerów i modelek współpracujących przy projekcie - od 2014 roku.

Estera Grabarczyk-rękodzieło została zaproszona do projektu kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej, felieton artystki ukazał się w książce o tym samym tytule obok wypowiedzi znanych i cenionych kobiet takich jak: dr Irena Eris, Ania Korcz, Monika Zamachowska, Ania Rusowicz, Jolanta Fajkowska, Beata Pawlikowska, Katarzyna Pakosińska, Joanna Brodzik. Estera lubi pomagać innym stąd nieobca jej jest współpraca z fundacjami i stowarzyszeniami czego dowodem są pokazy mody dla stowarzyszenia Pro Femina oraz współpraca z Fundacją Wałbrzych 2000 czy Rzemiosło Nowe Rozdanie.

Wszystkie stroje zaprezentowane podczas pokazów wraz z dodatkami są autorskim projektem Estery w którym korzysta z niezwykłego bogactwa Dolnego Śląska, którym kiedyś był len. Każda kolekcja słowiański jedwab nabiera niepowtarzalnego artystycznego wyrazu. Biżuteria i dodatki są dopełnieniem kobiecości, bo która z nas nie lubi „świecidełek” ?

O prezentowanych pracach:

Obrazy ręcznie malowane na płótnie naciągniętym na sosnową blejtrame, nie wymagające obramowania. Maluję akrylami oraz stworzonymi przeze mnie pastami strukturalnymi, które pozwalają na stworzenie obrazu 3D. Pasty są trwałe, a obrazy odpowiednio zabezpieczone. Przez lata eksperymentowania z wszelkimi materiałami i technikami udało mi się stworzyć coś co czasami odbiega od przyjętych standardów. Moje obrazy z wystawy pt. ”MASKI” to główki gipsowe w otoczeniu masek wykonanych z masy papierowej - własnej produkcji oraz własną techniką.

Obrazy zamawiane u artystki są dostępne wraz z certyfikatem potwierdzającym ich unikalność, idealne uzupełnienie każdego wnętrza.

Od autorki:

Masz ciekawy pomysł do realizacji? A może potrzebujesz nietuzinkowej propozycji kreacji, która odpowie na Twoje potrzeby? Biżuteria w pojedynczym egzemplarzu? Wypożyczenie całej stylizacji? Poprowadzenie artystycznych warsztatów? Zapraszam do kontaktu!

E-mail: esterka585@wp.pl
www.estera-moda.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group