Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3022
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Gawlik startuje w wyścigu o fotel burmistrza Szczawna Zdroju

Piątek, 3 października 2014, 16:00
Aktualizacja: 19:11
Autor: PAW
REGION, Szczawno Zdrój: Gawlik startuje w wyścigu o fotel burmistrza Szczawna Zdroju
Fot. użyczone
Mariusz Gawlik, kierujący obecnie pracami Aqua Zdroju, postanowił wystartować w zbliżających się wyborach samorządowych i ubiegać się o stanowisko burmistrza Szczawna Zdroju.

- Propozycję kandydowania na to stanowisko złożył mi Tadeusz Wlaźlak, a więc wieloletni burmistrz naszej gminy uzdrowiskowej. To było dla mnie ogromne wyróżnienie i postanowiłem z tej propozycji skorzystać – mówi Gawlik.

Mariusz Gawlik jest kandydatem na burmistrza Komitetu Wyborczego Towarzystwa Miłośników Szczawna Zdroju i liczy, że uda mu się przekonać sporą grupę mieszkańców Szczawna Zdroju do zagłosowania na niego.
- Mam potrzebne doświadczenie, wiele razy organizowałem imprezy sportowe i rekreacyjne o zasięgu międzynarodowym – mówi Mariusz Gawlik. – Znam też problemy mieszkańców Szczawna Zdroju i mogę zapewnić, że będę bardzo mocno pracował, by te problemy rozwiązywać.

Kandydat na burmistrza zapowiedział bliską i ścisłą współpracę z organizacjami pozarządowymi funkcjonującymi w gminie, bliską współpracę z władzami Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i dążenie do tego, by gmina Szczawno Zdrój stale się rozwijała.
- Mamy swoich kandydatów na radnych i wiemy, że są to dobre kandydatury. To ludzie wywodzący się z różnych środowisk, których mieszkańcy znają i mam nadzieję, że im zaufają.

Mariusz Gawlik podczas pierwszego przedwyborczego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w Teatrze Zdrojowym, zdecydowanie zdementował pogłoski, że będzie dążył do przyłączenia Szczawna Zdroju do Wałbrzycha.
- Takiego tematu nawet nie ma. Będę pracował na rzecz gminy Szczawno Zdrój i dla dobra jej mieszkańców – zapowiada Gawlik.

Jak już wspomnieliśmy, kandydaturę Mariusza Gawlika na fotel burmistrza Szczawna Zdroju popiera obecny burmistrz Tadeusz Wlaźlak. On zdecydował się kandydować z listy KW Towarzystwa Miłośników Szczawna Zdroju jedynie na stanowisko radnego Rady Miasta.

FOTO: KAZIMIERZ MASIUK

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group