Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5124
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gdzie postawić dworzec autobusowy?

Czwartek, 21 lipca 2011, 7:50
Aktualizacja: 16:22
Autor: Sven
Wałbrzych: Gdzie postawić dworzec autobusowy?
Fot. Sven
Mirosław Lubiński zaproponował lokalizację dworca PKS na terenie starej zajezdni autobusowej przy ulicy Armii Krajowej. Argumentem za taką lokalizacją ma być zarówno bliskość nowych dzielnic, jak i centrum miasta.

- To wstyd, że tak duże miasto praktycznie nie ma dworca autobusowego. Teren, na którym stoimy jest własnością prywatną, a obecny właściciel zamierza zbudować tu obiekt handlowy. Dobry gospodarz, choć nie należy to do jego obowiązków, powinien jednak o to zadbać. Jako kandydat na prezydenta uważam, że miasto powinno przyczynić się do powstania dworca autobusowego, być może w porozumieniu z prywatnym przedsiębiorcą. Deklaruję, ze jako prezydent dołożę wszelkich starań, by pozyskać środki zewnętrzne na realizację tego przedsięwzięcia – zapewnił Mirosław Lubiński.

Miejscem, w którym można, według Lubińskiego, usytuować dworzec, jest dawna zajezdnia MPK przy ulicy Wrocławskiej, ponieważ jest „w pół drogi” między Piaskową Górą i Podzamczem a Śródmieściem.

Kandydat na prezydenta nie upiera się jednak przy tej lokalizacji, choć jej zaletą jest fakt, że obiekt jest własnością Gminy. Zaproponował dyskusję na temat najlepszej lokalizacji dworca autobusowego w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group