Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1750
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Giełda staroci

Środa, 29 grudnia 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: Giełda staroci
Kolekcjonerzy spotykają się w OSK raz w miesiącu
Fot. Iwona Ziółkowska
Odbyła się już ostatnia w tym roku giełda staroci. Jak zwykle pasjonaci spotkali się w ostatni wtorek miesiąca w OSK Podzamcze.

Giełda ma charakter kolekcjonerski. Możemy tu uzupełnić lub rozpocząć kolekcję starych fotografii (m.in księżnej Daisy) lub kart pocztowych.

Pierwsze karty pocztowe pojawiły się w 1869 roku w Austrii. Już rok później w czasie wojny francusko- pruskiej zaczęto takie karty ozdabiać ilustracjami. Tak więc rok 1870 uznany został rokiem narodzin pierwszych kart pocztowych. Dla zwiększenia ich atrakcyjności zaczęto ozdabiać je reprodukcjami obrazów znanych malarzy i widokami miast. Nie dziwi więc, że szybko zostały dostrzeżone przez kolekcjonerów i już przed 1914 powstały ich okazałe zbiory. Dawne pocztówki i fotografie stanowią swoisty dokument, pokazują nieistniejące już i nierzadko zapomniane obiekty. Wciąż są cenione wśród kolekcjonerów. Na cenę oryginalnych pocztówek wpływa ich rzadkość, atrakcyjność tematu, stan zachowania, treść korespondencji, a nawet nazwiska adresata i nadawcy.

Organizatorzy zapewniają, że na zamówienie mogą sprowadzić również inne przedmioty np. monety, medale, banknoty, w zależności od zainteresowania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group