Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3404
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Głosuj na Starą Kopalnię

Wtorek, 18 października 2022, 9:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Głosuj na Starą Kopalnię
Fot. użyczone
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu – Kandydat do Najlepszego Produktu Turystycznego Polski 2022 internautów. Rozpoczęło się głosowanie!

Po tym jak jury konkursu przyznało nagrodę Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska 2022 dla Starej Kopalni w Wałbrzychu – ta stała się kandydatem i reprezentantem Dolnego Śląska w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Polski Produkt Turystyczny 2022 w głosowaniu internautów. Szesnaście województw, więc na liście szesnastu kandydatów, którzy zyskali w tym roku największe uznanie w swoim regionie. Stara Kopalnia znalazła się na liście do głosowania w zestawieniu z tak mocnymi markami jak: Festiwal Lotniczy AirShow w Lesznie, trasa rowerowa VeloDunajec w Małopolsce, Zamek Krzyżtopów w Ujeździe, czy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce koło Krosna na Podkarpaciu.

Już samo pojawienie się w zestawieniu Polskiej Organizacji Turystycznej, wśród 16 najlepszych tegorocznych kandydatów z Polski jest dużym wyróżnieniem i mobilitacją. Na samym Dolnym Śląsku lista świetnych i wartych zobaczenia atrakcji turystycznych w naszym regionie jest przecież długa.

Wygląda na to że kopalnia węgla przeszła udaną metamorfozę, która jest szeroko doceniana nie tylko wśród środowisk turystycznych. Z górniczego zakładu przemysłowego obiekt stał się centrum nauki, sztuki, wydarzeń i turystyki, w którym stykają się kultury i różne grupy zainteresowań odnajdujące w szerokiej ofercie coś dla siebie. Choć dziś w obiekcie nie wydobywa się już węgla, na pewno wydobywa się mnóstwo emocji turystów, czy uczestników przeróżnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Muzeum dba o podtrzymanie górniczych tradycji i edukuje o przemysłowej historii miasta.
Stara Kopalnia jako bardzo młody obiekt turystyczny na mapie Polski wykonał ogromną pracę w ostatnich latach by stać miejscem popularnym i dobrze ocenianym przez turystów. Miejscem, które w bardzo krótkim okresie stało się obiektem obowiązkowym na liście do odwiedzenia podczas zwiedzania regionu wałbrzyskiego.

Dziś kopalnia budzi zainteresowanie również wielu mediów nie tylko z Polski. Powszednim widokiem stały się już tutaj wizyty ekip dziennikarzy nie tylko z kraju ale z zagranicy. Starą Kopalnię odwiedzili w ostatnim czasie również chyba wszyscy najbardziej znani blogerzy turystyczni w kraju. Niemal co roku zostaje wyróżniona w konkursach turystycznych, zdobywa dofinansowania projektów, zyskuje uznanie turystycznych organizacji i z roku na rok podbija swoje statystyki odwiedzających. Staje się co raz mocniej rozpoznawalna nie tylko w okolicy.

Teraz reprezentuje swoje województwo rekomendowana przez Dolnośląską Organizację Turystyczną w konkursie na Najlepszy Polski Produkt Turystyczny głosami internautów w 2022 roku.

Czy tak się stanie? Wszystko zależy od internautów, czyli również od Państwa. Sami możecie docenić powstanie i działanie tego obiektu w ostatnich latach.

Wśród najlepszych tegorocznych atrakcji – pretendentów to tytułu Najlepszego Polskiego Produktu Turystycznego 2022 roku wg. internautów jest miejsce na oddanie głosu na Starą Kopalnię. Głosowanie ruszyło od poniedziałku 17 października. Nie zwlekajcie i głosujcie jeśli tylko uważacie że rewitalizacja i przekształcenie kopalni w obiekt, który dziś jest wizytówką miasta, miejscem wielu wydarzeń i zadowolonych turystów był dobrym pomysłem. Link do głosowania poniżej.

https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/wybierz-najlepszy-produkt-turystyczny-2022-%E2%80%93-rusza-glosowanie-na-certyfikat-internautow

Twoja reakcja na artykuł?

7
26%
Cieszy
16
59%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
15%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group