Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głosy leżą jak należy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 stycznia 2011, 14:38
Aktualizacja: 15:26
Autor: red
Worki z głosami zostały zabezpieczone
Fot. użyczone
Dziś otrzymaliśmy oświadczenie Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Oto treść oświadczenia:

W związku z publicznie formułowanymi podejrzeniami byłego kandydata na prezydenta Wałbrzycha, jakoby karty do głosowania z ostatnich wyborów były niezabezpieczone i narażone na ingerencję osób postronnych, uprzejmie informuję, że:

Karty wraz z protokołami znajdują się w zaplombowanych workach na terenie zamkniętego archiwum Urzędu Miejskiego. Worki z dokumentami kierowane tam były przez przewodniczących obwodowych komisji wyborczych i zaplombowane przez urzędnika wyborczego. Bieżący dostęp do pomieszczenia, gdzie znajdują się worki, posiada dwóch pracowników archiwum i magazynier, natomiast dokumenty udostępniane są jedynie na żądanie Państwowej Komisji Wyborczej, sądów powszechnych i prokuratury. Dokumentacja zostanie zniszczona tylko za zgodą Państwowej Komisji Wyborczej, czyli w praktyce za 4 lata.

Taka procedura podyktowana zapisami ordynacji wyborczej obowiązuje od 1990 roku i do tej pory nie budziła zastrzeżeń. Podsycanie podejrzeń, jakoby niemal każdy miał dostęp do kart wyborczych i teoretycznie mógł z nimi robić, co chce, nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości i ma charakter insynuacji.


W zastępstwie Rzecznika UM

Andrzej Rąkowski

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group