Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3517
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyca ma skatepark

Środa, 6 listopada 2019, 14:45
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2019, 8:37
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszyca ma skatepark
Fot. użyczone
Na tę chwilę czekali z niecierpliwością miłośnicy jazdy na deskorolce! Zakończyła się budowa skateparku w Ogrodzie Jordanowskim i dziś nowa atrakcja sportowa została udostępniona mieszkańcom Głuszycy.

Inwestycja powstała w ramach zadania „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku". Wykonane zostały także oświetlenie LED i nowe ławki. Wyczekiwany, zwłaszcza przez młodzież, obiekt powstał w samym sercu miasta. W jego otwarciu wziął udział Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

− Amatorzy sportów ekstremalnych mają teraz swoje miejsce w samym centrum miasta. Chciałbym podziękować gminie za zaangażowanie, świetny pomysł, dzięki któremu w Głuszycy powstało miejsce, gdzie można rozwijać sportowe pasje. Takie projekty zawsze warto wspierać − mówi wicemarszałek Grzegorz Macko, odpowiedzialny m.in. za rozwój obszarów wiejskich w regionie.

Projekt był dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości ok. 240 tys. zł. Fundusze zostały pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania (LGD) Partnerstwo Sowiogórskie. Pozostała kwota na realizację zadania − ponad 130 tys. zł − pochodziła z budżetu Gminy Głuszyca.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
4
25%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group