Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5109
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszycka Rada Kobiet

Wtorek, 15 lutego 2022, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszycka Rada Kobiet
Fot. UM Głuszyca
W piątek 11 lutego br. podpisane zostało Zarządzenie Burmistrza Głuszycy w sprawie utworzenia Rady Kobiet działającej przy Burmistrzu Głuszycy.

To nowa inicjatywa, która z pewnością przyczyni się do rozwoju i intesgracji lokalnej społeczności.

- Mam szczerą nadzieję, że powołanie Rady Kobiet wpłynie korzystnie na życie kobiet mieszkających w Głuszycy i związanych zawodowo z naszą Gminą. Jestem pewien, że Rada Kobiet będzie pomagała tym paniom, które tej pomocy potrzebują i jej poszukują. Będzie to miejsce, w którym każda z pań będzie mogła liczyć na wsparcie zarówno w życiu społecznym, jak i zawodowym. Gmina Głuszyca udostępni jedną z sal w nowym Urzędzie Miejskim, aby Rada Kobiet, miała się gdzie spotykać i dyskutować o nowych planach i założeniach. Jeśli będzie potrzeba zasięgnięcia opinii i rozmów z prawnikami lub z przedstawicielkami innych samorządów, w których Rady Kobiet istnieją i funkcjonują, Gmina takie spotkania pomoże zorganizować – powiedział Burmistrz Głuszycy Roman Głód na spotkaniu inicjującym powołanie Rady Kobiet. Spotkanie odbyło się 10 lutego w sali konferencyjnej w nowej siedzibie głuszyckiego Urzędu Miejskiego.

Wcześniej w imieniu głuszyczanek na ręce Burmistrza Romana Głoda wniosek w sprawie utworzenia Rady Kobiet złożyła Judyta Golonka-Żołnieruk. Pomysł i inicjatywa zostały zaopiniowane pozytywnie, czego efektem było zaproszenie przez Burmistrza wszystkich zainteresowanych kobiet na spotkanie. W czasie spotkania rozmawiano na temat zadań, jakimi będzie zajmowała się Rada Kobiet oraz wszelkich możliwości, które będą jej przysługiwały.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
12
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
17%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group