Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Gmina Jedlina–Zdrój uhonorowana

Piątek, 13 czerwca 2014, 14:00
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Gmina Jedlina–Zdrój uhonorowana
Fot. Centrum Edukacji Obywatelskiej
6 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie, w przepięknej Sali Balowej, odbyła się uroczystość wręczenia tytułu – „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów”. Tytuł nadany został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko–Amerykańską Fundację Wolności.

Prestiżowy Tytuł: „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów” został przyznany Gminie Jedlina-Zdrój, bowiem w Programie „Szkoła Ucząca Się” uczestniczyła Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka oraz Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II.

Szkoła Ucząca Się (SUS) to program dla dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów i poziomów szkół, wspierające zmiany podnoszące efektywność nauczania i uczenia się. Wprowadzają ocenianie kształtujące do pracy szkoły i wspierają współpracę nauczycieli w zespołach. SUS realizowany jest wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności od 2000 roku. W tym roku po raz pierwszy uhonorowano samorządy za ich zaangażowanie w działalność wspierającą uczenie się uczniów. Gmina Jedlina-Zdrój znalazła się wśród 70 samorządów z całego kraju, których działalność została doceniona.

Tytuł w imieniu samorządu z rąk Prezesa CEO dr Jacka Strzemiecznego odebrał dr Sebastian Buczek – Honorowy Obywatel Miasta Jedlina-Zdrój, który od lat angażuje się w działalność oświatową i charytatywną w gminie Jedlina-Zdrój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group