Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gmina Świebodzice wesprze budowę pogotowia w Świdnicy

Sobota, 15 lutego 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Region: Gmina Świebodzice wesprze budowę pogotowia w Świdnicy
Fot. użyczone
Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 12 lutego 2014 r. Rada Miejska zdecydowaną większością głosów poparła uchwałę o udzieleniu wsparcia finansowego na budowę nowej siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Uchwała ma na razie charakter deklaratywny, gdyż pieniądze, zgodnie z zapisami, będą przekazane w 2015 roku.

Udział Świebodzic w tej inwestycji to 6 % kosztów realizacji, maksymalnie może to być kwota 230 tys. zł.
O idei budowy nowego obiektu oraz potrzebach finansowych mówiła podczas sesji zaproszona specjalnie na tę okoliczność wicestarosta powiatu Alicja Synowska.

- Prosimy o wsparcie wszystkie gminy powiatu świdnickiego, gdyż pogotowie nie jest w stanie samodzielnie sfinansować inwestycji, której wartość określa się na 3,6 mln zł - wyjaśniała wicestarosta. - Nowa siedziba jest niezbędna placówce, by mogła należycie realizować swoje zadania i móc ubiegać się o kontrakty z NFZ.

Nowa siedziba PPR ma się mieścić w sąsiedztwie Szpitala Latawiec. Według zapewnień Alicji Synowskiej, pogotowie ma około 2 mln zł na to zadanie, natomiast brakuje 1,6 mln zł. Stąd idea wsparcia inwestycji przez samorządy wchodzące w kład powiatu, a wysokość dotacji poszczególnych gmin przyjęto, przeliczając liczbę mieszkańców.

Radni mieli sporo pytań i wątpliwości, nie obyło się także bez gorzkich słów pod adresem władz powiatu, jednak 18 spośród 20 obecnych na sali radnych poparło uchwałę.

- Myślę, że w tym momencie nie rozmawiamy ani o polityce ani o zarządzaniu, tylko o potrzebach instytucji, która dba o bezpieczeństwo zdrowia i życia mieszkańców powiatu, w tym naszej gminy. A to z pewnością jest dla nas najistotniejszy element - podkreśla burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group