Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Gmina Walim – kraina serów. Już w sobotę

Czwartek, 13 sierpnia 2009, 7:47
Aktualizacja: 8:43
Autor: Szela
REGION, Dziećmorowice: Gmina Walim – kraina serów. Już w sobotę
Podczas Festiwalu można podziwiać zespoły ludowe
Fot. Szela
Już po raz trzeci mieszkańcy regionu i turyści będą mogli skosztować tego, co w gminie Walim najlepsze – serów, wyrabianych w pobliskich gospodarstwach od pokoleń. Okazją ku temu będzie Festiwal Sera, zaplanowany na sobotę (oby słoneczną) 15 sierpnia na boisku w Dziećmorowicach.

W ubiegłym roku jury uznało, że najlepsze sery w gminie Walim robi Krzysztof Motowilczuk. Zwycięzca zgarnął 2 tys. zł, rzęsiste brawa i uścisk dłoni poseł Katarzyny Mrzygłockiej i wójta Walimia, Adama Hausmana. W szranki stanęło ponad dwudziestu innych wytwórców, co dowodzi wielkiego popytu na tę, jedną z najbardziej popularnych, nie tylko we Francji, potrawę.

W tym roku swoją tajemną wiedzą i kunsztem artystycznym będą się mogli popisać także znawcy roślin, organizatorzy przewidzieli bowiem konkurs – oczywiście z nagrodami – na kompozycję z ziół. Oprócz atrakcji kulinarnych, na gości będzie czekać kapela góralska “Janicki”, lokalne zespoły muzyczne oraz pokaz sztucznych ogni. Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zapewnia, że nikt nie będzie się nudził.

- Zaplanowaliśmy wiele konkursów z nagrodami, liczne stoiska z różnymi potrawami, wystawy rękodzieła, bezpłatny parking na 200 samochodów, a także coś, co bardzo do serów pasuje – wina z różnych stron Europy, do kupienia – zachęca organizator.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 powitaniem gości i występem “Janicków”. Kto w tym roku zdobędzie największe uznanie jury w dziedzinie serów i ziół, będzie wiadomo po godzinie 17.30. Potem przyjdzie czas na piosenki biesiadne, pokaz fajerwerków i dyskotekę pod gwiazdami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group